המזוזה הגדולה מסוגה בעולם הותקנה בנתב"ג

מהיום, כל מי שנכנס ויוצא מישראל בדרך אווירית, יוכל לראות בטרמינל 3 בנתב"ג את מזוזת הענק שכתב סופר הסת"ם יצחק קריכלי. כתיבת הקלף הענק לקחה שלוש שנים. "ראוי שתהיה בנתב"ג מזוזה ייחודית", אמר מנכ"ל רשות שדות התעופה

התקנת המזוזה, הבוקר (חדשות 2)

בטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון נערך הבוקר טקס קביעת המזוזה הגדולה מסוגה בעולם.

גודלו של קלף המזוזה הענק הוא 101 ס"מ על 101 ס"מ. יוצר המזוזה הוא סופר הסת"ם יצחק קריכלי, שכתב את הקלף במשך לא פחות משלוש שנים. לשם השוואה, משך זמן כתיבת מזוזה רגילה הוא בממוצע כשעתיים בלבד.

בקלף המזוזה 22 שורות, גודל אותיות הוא 2 ס"מ כל אות. הקלף הענק נבדק בשתי הגהות על ידי גוף מוסמך והיא אושרה כ"מהודרת ביותר". קלף המזוזה נכתב בכתב מייסד תנועת חב"ד, האדמו"ר הזקן. הכתב נקרא "כתב מאחד".

מעשה סמלי לקראת ראש השנה

"הכתב המאחד" כולל את כל הכתבים: כתב בית יוסף, הכתב האשכנזי, כתב ווליש- הספרדי וכתב המקובל האר"י הקדוש רבי יצחק לוריא - הכתב החסידי. כתב האדמו"ר הזקן, הרב שניאור זלמן מלאדי, נחשב לכתב יוקרתי ומיוחד והוא האחרון שהתחדש ב- 200 השנים האחרונות .

מנכ"ל רשות שדות התעופה, קובי מור, אמר כי קביעת המזוזה לקראת ראש השנה, הוא אירוע סמלי ומשמעותי. "נתב"ג הוא השער הראשי למדינת ישראל, דרכו עוברים בשנה למעלה מחמישה מיליון נוסעים, ראוי שתהיה בו מזוזה ייחודית".

סופר הסת"ם קריכלי ציין כי קביעת המזוזה בנתב"ג הינה "כדי לזכות את הרבים" ועל מנת שכל המוני ישראל יזכו לעבור דרך המזוזה בכניסתם לארץ.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק