הבן ספד להוריו: "הייתם חלק בלתי נפרד ממני"

ביישוב בית חגי החל מסע הלוויתם של 4 הנרצחים מהפיגוע אמש סמוך לקריית ארבע. יו"ר הכנסת רובי ריבלין ספד להרוגים: "תשובתנו למרצחים - עוד התיישבות, עוד בניין ועוד עץ"

מאות מלווים את יצחק איימס (47), את אשתו טליה איימס (45), כוכבה אבן חיים (37) ואבישי שינדלר (24), שנהרגו אמש בפיגוע הירי בדרום הר חברון בדרכם האחרונה. בין המשתתפים: ששת ילדיהם היתומים של בני הזוג איימס. 

מסע הלוויותיהם של ארבעת ההרוגים מההתנחלות בית חגי יצא הבוקר מרחבת בית הכנסת ביישוב. יצחק וטלי איימס יובאו למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים, אבישי שינדלר ייטמן בבית העלמים בפתח תקווה וכוכבה אבן-חיים תובא למנוחות בבית העלמין באשדוד. 

יו"ר הכנסת רובי ריבלין ספד להרוגי הפיגוע: "הרוח הולכת איתכם בערכי החלוציות כאלה ההולכים לפני מחנה בית ישראל. מי שמכיר אתכם ולו במעט יודע כי במיוחד מהדהדת מאז פרשת אמור תש"ה הקדושה, הפתיחות תודעת והאחריות לכלל ישראל. קדושים יהיו בבית חגי יום יום הלכה למעשה". בסיום דבריו הוסיף ריבלין: "תשובתנו למרצחים - עוד התיישבות, עוד בניין ועוד עץ".

בני הזוג איימס הותירו אחריהם שישה יתומים

"בעיני האויב אין הבדל בין כיבוש 67 לבין כיבוש 48. בעיני האויב אין הבדל בית בית חגי לבית דגן, בית יהושע ואחוזת בית", הוסיף ריבלין. "ואילו אתם אחינו החלוצים בתנופת בנייה חדשה ומחודשת תשובתנו תשובה ציונית מהדהדת. עוד אולפנה, בית, כרם, חממה ושכונה. עוד חיים ועוד קדושה. בבניין ירושלים וישראל ננוחם - למען ידע כל אויב כי לא יוכל לנו".

אריאל איימס, בנם של יחצק וטליה בחר לספר על הוריו בנימה יותר אישית. "אמא ואבא, הייתם חלק בלתי נפרד ממני ופתאום אתם כבר לא כאן. זה הזוי, אימא שתמיד דאגה לנו, לא תחזור. אני חושב שאין הרבה נערים שדיברו עם אמא שלהם כמו שאני ואת היינו. תהיי חסרה לי אמא. ואבא, שעסק כל כולו בעשייה ציבורית. הוא עשה את כל מה שצריך תמיד".

"לא תהיה הקפאה ביהודה ובשומרון"

צבי בר-חי, ראש המועצה האזורית דרום הר חברון אמר: "אנו מחבקים ומבטיחים להיות איתכם יחד לאורך הדרך הקשה שתעברו. חברינו גיבורי בית חגי, קהילה שיודעת לכאוב ולהתמודד וללכת קדימה לשלב ידיים במשנה מרץ לבנות להתרחב ככל שיענונו כן נפרוץ".

בהמשך פנה בר חי לממשלת ישראל ואמר: נחלת אבות, חיים של הורים וילדים לא מקפיאים. מימי תחילת ראשית הציונית בתל חי התשובה לשפיכות דם והרס הם פיתוח ונטיעה. אנחנו נתחיל לבנות בבית חגי, ביהודה בבנימין ובישובי השומרון. ואולי בכך נקיים את המשפט במותם ציוו לנו את החיים".

הקרובים הרבים שהגיעו ללוות את ההרוגים בדרכם האחרונה התקשו להישאר אדישים לדברי ההספד שנשא מומי אבן חיים, מתנדב זק"א ובעלה של כוכבה אבן חיים. "אל תלכי לי אשתי אל תלכי לי אמא, רוצים שתישארי איתנו ותלווי אותנו כל החיים", אמר אבן חיים. אמש הוא גילה שאשתו נהרגה לאחר שהגיע לסייע במקום הפיגוע.

המחבלים הגיעו ברכב ופתחו בירי

אתמול בערב מחבלים פתחו בירי לעבר מכונית הסוברו של הזוג איימס, כנראה מרכב חולף, מכיוון מערב. בצה"ל חושדים כי היורים ירו לכיוון הרכב, פגעו בנוסעים, ואז התקרבו לרכב ווידאו את ההריגתם. מחקירת האירוע עולה כי רכב היורים נצמד לרכב ההרוגים, נסע לצידו כמה מאות מטרים, ואז ירה אחד מהם מטווח קצר בנוסעי הרכב. רכב ההרוגים הידרדר לאחר מכן, כמה מאות מטרים בצד הכביש.

פיגוע ירי בקריית ארבע - כל הדיווחים:

חמאס נטל אחריות: מברכים על הירי

הגיע לטפל - וראה שאשתו בין ההרוגים

4 הרוגים בפיגוע ירי בכניסה לקריית ארבע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק