מצלמה נסתרת: מוכרים אלכוהול למרות האיסור

אמש נכנס לתוקפו החוק שאוסר מכירת אלכוהול בלילות במקומות שאינם מורשים. אבל אם לשפוט לפי הלילה הראשון – לשוטרים שאמורים לאכוף אותו תהיה עבודה רבה. המצלמה הנסתרת של חדשות 2 תיעדה לא מעט פיצוציות שהמשיכו כרגיל במכירה. כך זה נראה

מתייבשים? לא ממש: אמש בחצות נכנס לתוקפו חוק היובש הישראלי, שעל פיו אסור למכור אלכוהול בין השעות 23:00 ל-6:00 בפיצוציות, בסופרמקטים ובקיוסקים. אך המצלמה הנסתרת של חדשות 2 גילתה דווקא מציאות אחרת.

במרבית הפיצוציות מכרו ללא מפריע בירות, יין וקאווה קרה הרבה אחרי חצות. ואם זה לא מספיק - בכל המקומות האלכוהול היה גלוי על המדפים, על הרצפה ובתוך המקררים, למרות שעל פי החוק החדש יש לכסותו מאחורי וילון החל מהשעה 23:00.

אבל היו כאלה שבהחלט נשמעו להנחיות. בכמעט רבע מהמקומות שבדקנו הדגישו שכבר לא ניתן להשיג אלכוהול אחרי השעה הנקובה בחוק, שהעונש למי שמפר אותו כולל קנס של 9,000 שקל וסגירה של בית העסק לתקופה של עד 15 יום.

מי אחראי?

מהמשרד לביטחון הפנים, שיזם את החוק, נמסר בתגובה: "מדובר בחוק רישוי עסקים שעליו אחראי שר הפנים. לעדכון בדבר חקיקה בנושא זה מומלץ לפנות למשרד זה כדי לבדוק איזו פעילות נֶעשתה לצורך עדכון בעלי עסקים".

במשרד הפנים אומרים: :הפיקוח על רישוי עסקים לא נמצא באחריות המשרד, אלא באחריות הרשויות המקומיות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק