למרות הסכנה: חוזרים למערת המוות

עשרות מתרחצים פקדו גם היום את חוף המערות ליד נהריה, שבו טבעו ומתו בני הזוג חודריאן. במקביל מסירים כולם אחריות וטוענים: החוף הקטלני לא בשטחנו

מתגרים בגורל: גם היום המשיכו עשרות מתרחצים להגיע לחוף המערות, למרות הטרגדיה הכפולה בסוף השבוע האחרון.

ביום שישי טבעו למוות אברהם ועדלה חודריאן במערה הממוקמת בין נהריה לאכזיב. הבעל שניסה לחלץ את רעייתו שנהדפה על ידי גל ונחבטה בסלעים, נסחף אף הוא למערה. צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותם.

חודש קודם לכן אירע מקרה דומה, לאחר שלוליטה זוניאשווילי, תושבת נהריה בת 16, רחצה בקרבת המערה וטבעה לאחר שגל חבט בה היישר לתוך הסלעים.

על אף האסון, גם היום פקדו מטיילים את המקום והתעלמו מהעובדה שהרחצה בחוף מסוכנת במיוחד בשעות הגאות, אז סוחפים הגלים את הרוחצים לעומק הים.

"אנשים תמיד מחפשים להגיע לגבול"

במקביל ממשיכים הגורמים לגלגל את האחריות זה על זה. בעיריית נהריה, שערכה בעבר שיפוצים במקום, טוענים כי האתר שייך למועצה האזורית מטה אשר, שמפנים לרשות הטבע והגנים. שם אומרים בתגובה: האחריות לא שלנו.

"אחת הבעיות הגדולות זה שאנשים תמיד מחפשים להגיע לגבול, לראות מה הם מסוגלים לעשות והאטרקטיביות של קפיצה מלמעלה למים, בלי להבין עד כמה המקום מסוכן, זה מה שגובה את הקורבנות", אמר יאיר ים, מנהל ומדריך צלילה במועדון הצלילה פוצקר בנהריה, ל"שש" עם עודד בן עמי.

ים הוסיף, "אני בתור מדריך צלילה מוציא לפה קבוצות ואנו עושים את זה רק כשהים שקט לגמרי". ים לא ממליץ למנוע לחלוטין מאנשים להגיע למערה: "צריך לתת פה דוחות או משהו שירתיע אנשים מלהיכנס לבריכה כשהים גלי. אבל אני לא מאמין שיחסמו את הכניסה וגם לא רוצה, כי כשהים שקט זה מקום מדהים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק