הצעת חוק: קורס בהורות לילד ראשון

הצעת חוק חדשה קוראת להורים לילד ראשון לעבור קורס בהורות. ההורים החדשים לא יחוייבו להתייצב, אך מי שישתתף יקבל חצי נקודת זיכוי במס ההכנסה. "רוב המקרים המזעזעים של התעללות ומוות, הם כתוצאה מטיפול שגוי של הורים בילדיהם", אומר יוזם החוק ח"כ דני דנון

כמה פעמים נתקלתם בסיפורים על הורים שגרמו לכם לחשוב "מי נתן להם להיות הורים"? הצעת חוק חדשה קוראת להורים לילד ראשון לקבל הכשרה ולעבור קורס בהורות. על פי ההצעה, כל הורה יתבקש לעבור את הקורס אך לא יחוייב בכך. בכדי למשוך את ההורים הצעירים להגיע, תינתן למשתתפים חצי נקודת זיכוי במס הכנסה, כפי שפורסם הבוקר ב"ישראל היום".

"רוב המקרים המזעזעים האחרונים של התעללות ומוות, הם כתוצאה מטיפול שגוי של הורים בילדיהם", אומר ח"כ דני דנון, יו"ר הוועדה לזכויות הילד והיוזם של הצעת החוק. "מן הראוי שהמדינה תעודד אנשים ללכת לקורס הורות טרם יהפכו להורים".

המטרה: להכין את ההורים לתפקיד החדש

על פי ההצעה, הקורס יהיה בן עשר שעות ויועבר על ידי מוסד שהוסמך על ידי שר הרווחה והשירותים החברתיים. מטרתו של הקורס הוא "להקנות כלים חינוכיים, בריאותיים, והכוונה כללית בהורות למי שהפך להיות לראשונה בחייו להורה לשם מתן טיפול נאות ואחראי בילדו".

ח"כ דנון מבין כי התמריץ לזיכוי בחצי נקודת מס אינו יעודד אנשים אמידים להגיע לקורס, אך טוען כי זהו הפיתרון היחידי. "תחילה חשבנו לחייב את הקורס בחוק אך זה לא ריאלי. איך אפשר לאכוף את זה? ניקח מההורים את הילדים"?

לדעתו של דנון, קורס ההדרכה במימון ממשלתי ימשוך אליו את ההורים החדשים. "הקורסים האלה נמצאים בכל הקופות בארץ אבל הם יקרים ותמיד מגיע השיקול הכספי, ברגע שהקורס יסובסד הוא ימשוך אליו אנשים רבים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק