שרה נתניהו עונה לאביבה שליט: "מבינה את כאבך, לבי יוצא אל גלעד"

גם אשת רה"מ צפתה הערב בנאומה המרגש של אביבה שליט - במהלכו פנתה אמו של החייל החטוף לנתניהו ושאלה אותה: "האם את חשה את כאבו של גלעד?". זמן קצר לאחר מכן השיבה שרה נתניהו בהודעה מיוחדת: "לבי יוצא אל בנך"

לצד האלפים שהגיעו הערב למאהל המחאה של משפחת שליט מול מעון ראש הממשלה, מסתבר שגם אשת ראש הממשלה צפתה בנאומה המרגש של אביבה שליט, אמו של החייל החטוף, לרגל יום הולדתו ה-24.

בהודעה מיוחדת שמסר הערב ראש מערך ההסברה של ראש הממשלה, ניר חפץ, נאמר כי שרה נתניהו שמעה את דבריה של שליט, ואף החליטה להגיב. "אני מבינה את הכאב של אביבה ושל כל משפחת שליט", נמסר בהודעה המיוחדת. "ליבי יוצא אליהם ואל גלעד. אני יודעת שבעלי, ראש הממשלה, עושה מאמצים גדולים מאוד להחזיר את גלעד הביתה, בריא ושלם במהרה".

עוד נמסר בהודעתו של חפץ, כי ראש הממשלה נתניהו מתכוון ליזום פגישה עם משפחת שליט לפני ראש השנה, לאחר חזרתו מהשקת שיחות השלום עם הפלסטינים בוושינגטון.

"גלעדי, גם השנה לא קניתי מתנה"

הערב פנתה אביבה שליט לאשת ראש הממשלה, והטיחה בה האשמות: "גברת נתניהו, עלית לכותרות בדאגתך הכנה לעובדי הילדים הזרים. גם ליבי יוצא אליהם, אך הרשי לי להזכיר לך ילד שהוא כבר בחור צעיר, שיותר מארבע שנים כלוא בעזה. את צעקתו את שומעת? את כאבו את חשה?", שאלה שליט.

אמו של החייל החטוף עלתה לשאת דברים בפתיחת העצרת, ופנתה ראשית לבנה גלעד. "היום יום ההולדת שלך. גם השנה לא קניתי מתנה, לא אפיתי עוגה ולא תוכל לכבות את הנרות ולהביע משאלה", אמרה. "אנחנו לא חוסכים דבר כדי להחזיר אותך הביתה. גלעדי, האם אתה שומע אותי? האם אתה יודע שמדינה שלמה מגוייסת הלכה אחרינו בשבילך. צעדנו בשבילך מביתנו במצפה הילה למעון רה"מ".

"מאז שהגענו לירושלים אנחנו מוקפים באנשים טובים שתומכים בנו", המשיכה שליט. "בני היקר, פעם נוספת אנחנו מבקשים סליחה. סליחה שעדיין לא הצלחנו לשחרר אותך, וזהו יום הולדתך החמישי בשבי. היום אני מבקשת עבורך שנר גופך לא ייכבה ושתחזיק מעמד. אנחנו עושים כל שביכולתנו שהמשאלה תתגשם, אבל הכל תלוי בראש הממשלה".

"כשאתה נקראת לשרת את המדינה, עשית זאת באמונה שלמה שידאגו גם לך", אמרה שליט. "נבחרי העם - קומו ופעלו לפני שיהיה מאוחר". בסיום, פנתה שליט לראש הממשלה: "הפגן מדיניות חזקה, קבל החלטה אמיצה טרם יציאתך לשיחות השלום לוושינגטון ולפני שייגמר הזמן ויתרוקן שעון החול של גלעד. אני לא חוזרת למצפה הילה בלי גלעד בני, עד שגלעד חוזר. יום הולדת הבא אנחנו חוגגים בבית עם גלעד".

בין הנואמים המרכזיים בעצרת היו גם זוכת פרס הנובל פרופסור עדה יונת, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, הזמרת והשחקנית אסנת וישינסקי, הסופרת יוכי ברנדס וחברות הכנסת דליה איציק ואורית נוקד. את העצרת הנחתה יעל אבקסיס והזמרת ירדנה ארזי צפויה להופיע, ובמהלכה גם הוקראה איגרת מיוחדת שהעביר שר החוץ הצרפתי ברנאר קושנר.

צרפת ובריטניה: לשחרר את שליט לאלתר

בתוך כך, קוראות היום צרפת ובריטניה לשחרורו המיידי של החייל החטוף. דובר משרד החוץ הבריטי אמר היום בהודעה מיוחדת: "לקיחתו בשבי של שליט אינה מקובלת ואינה מתקבלת על הדעת. ממשלת בריטניה דורשת את שחרורו המיידי של שליט. משפחות רבות בבריטניה חושבות עליו ועל משפחתו, ביום הולדתו ה-24".

שר החוץ הצרפתי ברנאר קושנר קרא אף הוא לשחרר את החייל החטוף. "צרפת ממשיכה במאמצים לשחררו, בתיאום עם גורמי תיווך נוספים. גלעד ממשיך להיות מוחזק במקום סודי, מבלי שפגש את משפחתו ונציגים של הצלב האדום. מדובר בהפרה של החוק הבינ"ל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק