אביבה שליט ביום הולדתו ה-24 של גלעד: "גם השנה לא קניתי מתנה"

משפחתו של החייל החטוף מציינת לו יום הולדת 24, החמישי בשבי החמאס. אלפי בני אדם הגיעו למאהל המחאה מול בית רה"מ בי-ם, על מנת להביע תמיכה. אביבה שליט פנתה לנתניהו: בשנה הבאה נחגוג לגלעד בבית. צפו בדבריה, הערב

שוב, יום הולדת עצוב: אלפי בני אדם ציינו הערב באוהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים את יום הולדתו ה-24 של החייל החטוף גלעד שליט, שנמצא כבר 1,525 ימים בשבי חמאס. כאן באתרי האינטרנט של חדשות 2 העברנו את העצרת בשידור חי.

בין הנואמים המרכזיים היו גם זוכת פרס הנובל פרופסור עדה יונת, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, הזמרת והשחקנית אסנת וישינסקי, הסופרת יוכי ברנדס וחברות הכנסת דליה איציק ואורית נוקד. את העצרת הנחתה יעל אבקסיס והזמרת ירדנה ארזי צפויה להופיע, ובמהלכה גם הוקראה איגרת מיוחדת שהעביר שר החוץ הצרפתי ברנאר קושנר.

אביבה שליט: גם השנה לא קניתי מתנה

אמו של החייל החטוף עלתה לשאת דברים בפתיחת העצרת, ופנתה ראשית לבנה גלעד. "היום יום ההולדת שלך. גם השנה לא קניתי מתנה, לא אפיתי עוגה ולא תוכל לכבות את הנרות ולהביע משאלה", אמרה. "אנחנו לא חוסכים דבר כדי להחזיר אותך הביתה. גלעדי, האם אתה שומע אותי? האם אתה יודע שמדינה שלמה מגוייסת הלכה אחרינו בשבילך. צעדנו בשבילך מביתנו במצפה הילה למעון רה"מ".

"מאז שהגענו לירושלים אנחנו מוקפים באנשים טובים שתומכים בנו", המשיכה שליט. "בני היקר, פעם נוספת אנחנו מבקשים סליחה. סליחה שעדיין לא הצלחנו לשחרר אותך, וזהו יום הולדתך החמישי בשבי. היום אני מבקשת עבורך שנר גופך לא ייכבה ושתחזיק מעמד. אנחנו עושים כל שביכולתנו שהמשאלה תתגשם, אבל הכל תלוי בראש הממשלה".

"נתניהו, הפגן מדיניות חזקה"

"כשאתה נקראת לשרת את המדינה, עשית זאת באמונה שלמה שידאגו גם לך", אמרה שליט. "נבחרי העם - קומו ופעלו לפני שיהיה מאוחר". לאחר מכן, פנתה לאשת ראש הממשלה: "גברת נתניהו, עלית לכותרות בדאגתך הכנה לעובדי הילדים הזרים. גם ליבי יוצא אליהם, אך הרשי לי להזכיר לך ילד שהוא כבר בחור צעיר, שיותר מארבע שנים כלוא בעזה. את צעקתו את שומעת? את כאבו את חשה?".

בסיום, פנתה שליט לראש הממשלה: "הפגן מדיניות חזקה, קבל החלטה אמיצה טרם יציאתך לשיחות השלום לוושינגטון ולפני שייגמר הזמן ויתרוקן שעון החול של גלעד. אני לא חוזרת למצפה הילה בלי גלעד בני, עד שגלעד חוזר. יום הולדת הבא אנחנו חוגגים בבית עם גלעד".

יואל שליט: מה הייתם עושים ב-5 שנים?

"בואו לזעוק עם אביבה ונועם שליט את זעקת בנם בפני ראש הממשלה", נכתב באתר צבא החברים של גלעד שקרא לפעילים להגיע בהמוניהם, כדי להגביר את הלחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיים את המשא ומתן ולהשיב את גלעד. המשפחה שוהה במאהל המחאה מזה כחודשיים, עם סיום הצעדה בה נטלו חלק עשרות אלפי בני אדם, שיצאה מבית מגוריו של שליט במצפה הילה, והסתיימה מול מעון ראש הממשלה.

יואל שליט, אחיו של החייל החטוף, אמר אתמול: "כשהוא נפל בשבי הוא היה בן 19, היום הוא כבר בן 24.שכל אחד בבית יחשוב מה הוא הספיק לעשות בשנים האלו בחייו, ומי שעוד לא הגיע לגיל הזה ישוב על מה שהוא מתכנן לעשות, ובמקום זה יחליף את זה במה שעובר על גלעד". 

צרפת ובריטניה: לשחרר את שליט לאלתר

בתוך כך, קוראות היום צרפת ובריטניה לשחרורו המיידי של החייל החטוף. דובר משרד החוץ הבריטי אמר היום בהודעה מיוחדת: "לקיחתו בשבי של שליט אינה מקובלת ואינה מתקבלת על הדעת. ממשלת בריטניה דורשת את שחרורו המיידי של שליט. משפחות רבות בבריטניה חושבות עליו ועל משפחתו, ביום הולדתו ה-24".

שר החוץ הצרפתי ברנאר קושנר קרא אף הוא לשחרר את החייל החטוף. "צרפת ממשיכה במאמצים לשחררו, בתיאום עם גורמי תיווך נוספים. גלעד ממשיך להיות מוחזק במקום סודי, מבלי שפגש את משפחתו ונציגים של הצלב האדום. מדובר בהפרה של החוק הבינ"ל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק