לידיעת הבליינים: סופ"ש אחרון של אלכוהול חופשי

החל ממוצ"ש ייכנס לתוקף חוק האלכוהול החדש ותיאסר מכירת שתייה חריפה בין השעות 23:00-06:00 בפיצוציות וקיוסקים. הקנס לעבריינים: 9,000 שקל לפחות

סוף לאלכוהול בשעות הלילה המאוחרות (חדשות 2)

בליינים ושתיינים שימו לב: סוף השבוע הקרוב הוא האחרון בו תותר מכירת אלכוהול בשעות הלילה המאוחרות. החוק, שייכנס לתוקפו מיום א' ה-29 באוגוסט, יאסור מכירת שתייה חריפה בין השעות 23:00-06:00, אלא במקומות המיועדים לכך כמו מסעדות, בתי קפה, אולמי שמחות, ועוד. העובר על איסור זה צפוי לקנס של 9,000 שקל לפחות.

"משטרת ישראל תפעל בעוצמה רבה וברציפות למימוש ולאכיפת החוקים החדשים", הבהיר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. "זה הזמן להמשיך במעשים ולא להרחיב בדיבורים, גם במחיר של צעדים דרסטיים".

במסגרת החוקים החדשים ניתנה סמכות לקצין משטרה בדרגת רב-פקד ומעלה לסגור לתקופה של עד 15 יום בית עסק שעבר על איסור מכירת אלכוהול בין השעות 23:00 ל-06:00 וכן לבעל עסק שבו נמכר, סופק או הוגש אלכוהול לקטין. במקרה של עבירה חוזרת בתקופה של שלוש שנים, רשאי קצין משטרה להורות על סגירת העסק לתקופה של עד 30 יום.

יאיר גלר, מנכ"ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, מסר כי "אכיפה ללא פשרות, הסברה נכונה ופעילות שטח בהשתתפות הגופים הפועלים בקהילה יבטיחו הצלחה ממשית בצמצום צריכת אלכוהול וסמים. תוצאות מחקר מלווה צפויות בעוד שנה שנתיים".