הבת נרצחה באיטליה - האם מבקשת עזרה בקבורתה בארץ

יבגניה אוסטרובסקי (27) מצאה את מותה במוצ"ש סמוך לרומא. ככל הנראה היא נרצחה. אמה נדיה, המתגוררת באשדוד, בסך הכל רוצה להטיס את גופתה ארצה - איך אין לה די כסף לכך. היום היא פונה בבקשה לעזרה, אחרי שכבר ניסתה להיעזר בקונסוליה ברומא ואפילו בשרת הקליטה

יבגניה. פנייה נרגשת של האם (חדשות 2)

מי יעלה את גופתה של הצעירה הישראלית מאיטליה? תושבת אשדוד שחיה בארבע השנים האחרונות באיטליה מצאה את מותה ברומא. ההערכות הן כי היא נרצחה - אך לאמה המתגוררת בישראל אין כסף להעלות את גופתה לארץ. היום היא פונה לעזרה.

הסיפור פורסם לראשונה באתר "אשדוד.נט". יבגניה אוסטרובסקי (27) נמצאה ללא רוח חיים במוצאי שבת האחרון באחד מפרברי רומא. במשטרה המקומית מעריכים כי היא נרצחה. הבעיה היא שלאמה, נדיה, החיה בישראל, אין די כסף להטיס את גופתה ארצה. "להביא אותה הנה יעלה לי כ-5,000 אירו. אין לי סכום כזה", היא אומרת היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אפילו אם יגידו לי לקבור אותה באיטליה - אני לא יודעת איך אני עושה את זה", מוסיפה נדיה, המתגוררת ביחידת דיור באשדוד. היא כבר פנתה לעזרת הקונסוליה ברומא, ואפילו לשרת העלייה והקליטה סופה לנדבר - שהבטיחו לסייע בהטסת הגופה, אך היא עדיין לא עודכנה בהתקדמות כלשהי בנושא.

שרת הקליטה: "מקרה מצער וקשה"

לפני ארבע שנים התאהבה יבגניה בבחור איטלקי, אחריו היא נסעה לאיטליה. "בעלה לא רוצה קשר איתי. הוא לא דיבר איתנו כבר כמה ימים", מספרת היום נדיה. "שוחחתי איתו בסוף השבוע, אז הוא סיפר לי שקרה אסון ברומא ושהוא מטפל בעניינים". האם לא סבורה שבעלה של בתה אשם. "הוא עזר בזיהוי שלה, אני לא יודעת מי גרם למותה", היא אומרת.

נדיה נזכרת היום בשיחה האחרונה שקיימה עם בתה. "זה היה בסוף יולי. אמרתי לה שאני רוצה לבוא לבקר אותה, והיא אמרה שאני אבוא בסוף אוגוסט אחרי שתחזור מהטיול בספרד". היום, לנדיה אין עדיין אפילו קבר לבכות עליו. היא ממתינה בציפייה להתפתחות, וממשיכה לבקש סיוע בהטסת גופת בתה לישראל.

"מדובר במקרה מצער וקשה", אמרה היום בתגובה שרת הקליטה, ח"כ סופה לנדבר. "בגלל שלא מדובר בעולה חדשה, לא יכולתי להעניק לה סיוע באמצעות המשרד בראשו אני עומדת. הפניתי את המשפחה לארגון סל"ע, המסייע לאנשים במצוקה ומשבר, ואני מאמינה שיש הרבה אנשים שיעזרו למשפחה להביא את יקירתה לקבורה בישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק