צפו: כך עושקים תיירים צרפתים בישראל

קשה להסתובב בקיץ הזה בתל אביב, נתניה או אילת מבלי לשמוע צרפתית מכל עבר. התיירים מצרפת מציפים את מוקדי התיירות של ישראל, ומעבר לכסף הרב שהם משלמים בבתי המלון ובמסעדות, יש מי שמנסה לעשות רווחים על גבם בדרך עקומה ומכוערת. לראות ולא להאמין

כמה עולה בילוי במועדון תל אביבי נחשק? מתברר שלשאלה הפשוטה הזו יש שתי תשובות. אם אתה ישראלי תסתפק במחיר הנקוב, אבל אם אתה תייר - תצטרך לשלם ביוקר. תחקיר ששודר הערב בתכנית חיסכון מגלה: המועדונים בישראל פשוט עושקים את הבליינים הזרים.

בעקבות תלונות שהגיעו למערכת התלווינו לזוג תיירים מצרפת. ציידנו אותם במצלמה נסתרת והגענו למועדון ה"סאבלט" הפופולרי בתל אביב. התיירים ביקשו להזמין מקום לחמישה אנשים וקיבלו מחירים שהיו גורמים לישראלים להרים גבה ולעזוב בזעם את המקום.

"אם תקחו שולחן, זה בערך 2,000 שקלים לבקבוק וודקה", אומרת להם המארחת ללא כל בושה. "אם לא תיקחו שולחן, תשלמו כניסה. זה יוצא בערך 100 שקלים", היא מוסיפה. רק לשם השוואה, כשהתקשרנו למקום והצגנו את עצמנו כישראלים, המינימום לשולחן הוא 500 שקלים בלבד.

הסאבלט הוא לא המועדון היחיד שעושק את הבליינים מחו"ל. גם במועדון "גזוז", מקום בילוי פופולרי אחר בנמל תל אביב, גובים מחיר גבוה במיוחד לתיירים. "חמישה אנשים זה בקבוק וודקה אחד שעולה 700 שקלים", אומרת המארחת. כשהתקשרנו והצגנו את עצמנו לישראלים, המינימום לאדם עמד על 50 שקלים בלבד - 250 לחמישה אנשים.

המסקנה מהתחקיר הזה היא די פשוטה. קל אולי להטעות קהל של תיירים, שבסך הכל הגיע ליהנות ומוכן להוציא הרבה כסף במקומות הבילוי. עם זאת, אולי כדאי גם לעצור ולחשוב עוד רגע על הטעם המר שאנחנו משאירים בקרב מי שמגיעים לכאן בנאמנות מדי קיץ, ומכניסים כסף, והרבה, לקופת המדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק