"אם תרצו" מאבדת את התורם המרכזי

הנוצרים אוהבי ישראל מחליטים להפסיק את תמיכתם הכספית בתנועת "אם תרצו" בשל הפיכתה לפוליטית מידי לטענתם. במייל מטעם התורם המרכזי, הכומר ג'ון הייגי, נכתב כי "התמיכה נמשכה כל עוד התנועה מישראל הודיעה להם שמטרותיה ציוניות ולא פוליטיות"

ג'ון הייגי. יפסיק את התמיכה (חדשות 2)

מכה כלכלית כואבת לתנועת הימין "אם תרצו": הכומר ג'ון הייגי, אחד ממייסדי "נוצרים מאוחדים למען ישראל", החליט בעצה משותפת עם גורמים נוספים על הפסקת התמיכה בתנועה שהפכה לטענתם "פוליטית מידי". סיבה נוספת לטענת התורמים היא ניגוחה של התנועה ב"קרן החדשה לישראל" והצגתה כאנטי-ישראלית.

עד כה נהנתה "אם תרצו" מתמיכה כספית לא מבוטלת בסך 200,000 דולרים במהלך השנתיים האחרונות מ"הנוצרים אוהבי ישראל" שמביעים תמיכה בלתי מסויגת במדינה. במייל שנשלח מטעם לי וונץ', ראש הפדרציה היהודית ביוסטון נכתב שהפדרציה החליטה להקפיא את המזומנים בשל צביונה של התנועה מישראל שהפכה לטעתם לפוליטית מידי. המייל המדובר נחשף בבלוג שכתב ריצ'ארד סילברסטיין, ממובילי הקמפיין נגד התמיכה בתנועת "אם תרצו".

ארי מורגנסטרן, דוברו של הייגי אמר בתגובה לחשיפת המייל, כי "תנועת 'אם תרצו' סיפרה לנו שמטרותיה הן ציוניות בלבד. לא היה לנו מידע מוקדם שהיא חותרת לכיוונים פוליטיים. לנו בכל אופן, אין שום כוונה להתערב בענייניה הפנימיים והפוליטיים של ישראל".

ממשיך את התמיכה באוניברסיטת בן גוריון

מורגנסטרן הסביר שהייגי ימשיך את התמיכה שלו באוניברסיטת בן גוריון, שהפכה לאחרונה ליעד הראשי של "אם תרצו" בשל תוכנית ההוראה ה"אנטי-ישראלית", לטענתם, במוסד. "אין זה אומר שאם ישנו פרופסור כזה או אחר בעל דעות אחרות זה משפיע על כלל הסגל הלימודי והסטודנטים באוניברסיטה. אני חושב שאזרחי ישראל רק מרוויחים מהישגיו של המוסד הלימודי ולא להיפך", אמר דובר הכומר.

הכומר הייגי תרם בשנה שעברה לאוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע סכום של 100,000 דולרים וכעת הבטיחו שם שהתמיכה הכספית תמשיך גם השנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק