"השוטרים הרביצו ושברו את הבית"

שוטרי משטרת אשדוד ושוטרי מצ"ח הגיעו אתמול לבית זוג באשדוד, לאחר שחשדו כי במקום מסתתר עריק. "הם שברו את כל הבית, שוטר הביא לי מכה בבטן ואני בהריון", סיפרה האישה. המשטרה: "העריק בסיוע חברו הכשילו את עבודת המשטרה והופעל כוח סביר"

אלימות מוגזמת - או כוח סביר למעצר? בת אל פרטוש, תושבת אשדוד, טוענת ששוטרים פרצו אתמול לביתה, עצרו באלימות את בעלה ואת חברו העריק שהתארח בביתם ואף הכו אותה כשהיא בחודש השמיני להריונה. במשטרה טוענים - הם התנגדו למעצר ומדובר בכוח סביר.

בת אל סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שבעלה אירח אתמול בביתם את חברם אורן שנחשב לעריק מצה"ל, זה שלוש שנים. בזמן שישב איתו לכוס קפה, התקשר אליו אחיו הגר בבניין של בני הזוג, והזהיר אותו שהמשטרה הצבאית מחפשת אותו.

כעבור שלוש שעות של חיפושים, גילו השוטרים שאורן נמצא בדירת השכנים. "הם נכנסו אלינו תוך כדי שהם שוברים את דלת הכניסה וכל מה שעומד בדרכם, השכנים הזהירו אותי לא להיכנס לבית", סיפרה.

"אחד השוטרים נתן לי אגרוף בבטן"

"כשנכנסתי ראיתי שמונה שוטרים ענקיים משפיטים את אורן ובעלי לרצפה ואוזקים אותם, הם הביאו לבעלי מכות רצח ולקחו אותו לאוטו שלהם, התחננתי בפניהם שלא ייקחו את בעלי ואז אחד מהם נתן לי אגרוף בבטן", מספרת בת אל הנמצאת בחודש השמיני להריונה.

בת אל ממשיכה ומספרת שהשוטרים התייחסו אליה בזלזול. לטענתה, שכשהתלוננה בפניהם על כל הנעשה הם צחקו עליה ואמרו "לא מעניין אותנו איך הבית נראה, מצידנו תשני ברחוב". בת אל התלוננה על השוטרים במשטרה הצבאית ולא מבינה מדוע בעלה שלטענתה לא עשה דבר, עדיין נמצא במעצר.

פקד מיטל גרף, דוברת מרחב לכיש מסרה בתגובה כי "מדובר בעריק שמזה חודש המשטרה הצבאית במרדף אחריו. השוטרים הצבאיים הבחינו בו, רדפו אחריו עד לשטח של דירה מסוימת. משהוא התבצר בדירה, ביקשו את סיוע המשטרה".

עוד נמסר, "העריק בסיוע חברו הכשילו את עבודת המשטרה בכך שלא אפשרו כניסה פנימה, תוך שימוש באמצעים שונים. השוטרים נאלצו להשתמש בכוח סביר שעל מנת להיכנס לזירה וללכוד את העריק. העריק וחברו נעצרו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אורן מלכה מוגדר עריק מזה כשנתיים לאחר שסירב להתייצב ביחידתו ולאחר שהיה בבסיס כליאה בעבר. בחודשים בהם הוגדר עריק נערכו שיחות וביקורים עם משפחתו בהם סוכם על חזרתו של הנ"ל לצה"ל. משאלו לא הצליחו הוחלט לעצור את החייל. המשפחה סירבה להסגירו ואף איימה על השוטרים המעורבים".

"אתמול, לאחר פעילות מודיעינית נרחבת, אותר העריק הנ"ל בדירת מסתור הסמוכה לבית הוריו. במשך מספר שעות בוצעו ניסיונות של המשטרה הצבאית בשיתוף משטרת ישראל לשכנע את העריק לפתוח את הדלת ולאפשר את מעצרו. כשהנ"ל לא נענה לבקשות השוטרים ניתנה התרעה לדיירי הבית כי הדלת תיפרץ. הדיירים עמדו בסירובם ולכן, בהתאם לסמכות הקיימת בחוק, נפרצה הדלת. העריק נעצר והובהל לבסיס הכליאה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק