הילדה שהוזנחה התקשרה לאמה: "אבא הלך ואני מפחדת"

ילדה בת 6 הושארה אתמול במשך למעלה מ-14 שעות לבד בדירתו של אביה, שיצא לעבודה. רק אחרי שהזעיקה את אמה היא חולצה על ידי כוחות הכיבוי. לחדשות 2 אמרה הילדה: "הוא השאיר אותי לבד בבית ושיחקתי עם הבובה"

חשד להזנחה בצפון: ילדה בת 6 מקריית אתא הושארה לבדה בבית על ידי אביה, שנעלם למשך שעות רבות. רק כאשר התקשרה לאמה ודיווח כי אין אף אחד איתה, הוזעקו כוחות חילוץ לדירה שניסרו את אחד הסורגים והעבירו את הילדה לחיק האם. לאחר שנעצר, טען האב להגנתו: לא הזנחתי, השארתי לה אוכל ומזגן.

"היא התקשרה אלי היום בבוקר ואמרה לי: 'אמא, אבא הלך ואני מפחדת'", נזכרת היום ל', גרושתו של האב, בשיחת הטלפון שקיבלה מ-מ', בתה. הסיפור התחיל אתמול סמוך לשעה תשע בבוקר, כאשר אביה של מ', ששמר עליה בקיץ, יצא לעבודה והותיר את בתו מאחור.

"הוא השאיר אותי לבד בבית ושיחקתי עם הבובה, הסתכלתי בטלוויזיה ושיחקתי במחשב", מספרת היום מ' על רגעי הפחד שעברה. כשהגיעו כוחות החילוץ והשוטרים למקום, הם הבחינו בילדה עומדת בחלון, ומחכה. "אם אתם מאבטחים אותי, כמה זמן זה ייקח?", שאלה הילדה את הכבאים.

עורך דינו של האב: "הוא הותיר אוכל בתוך הבית"

"ראיתי את הילדה עומדת בחלון, פשוט מפוחדת", נסגר הכבאי ירון יוסף. הכבאים לא בזבזו זמן, ניסרו את הסורגים וחילצו את מ' הקטנה. אחרי כמה שעות, נעצר גם האב בחשד להזנחה. היום הוארך מעצרו של האב ביומיים.

"הוא הותיר אוכל בתוך הבית והתקשר מדי כמה שעות לבדוק מה שלומה", אומר היום עו"ד אולג פרידמן, סניגורו של האב מטעם הסניגוריה הציבורית. בינתיים, החוקרים בודקים אם מדובר במקרה ראשון בו משאיר האב את בתו לבדה או שמדובר בהיסטוריה שלמה של מקרים. כרגע, ספק אם הוא יזכה לארח את בתו בדירתו בזמן הקרוב.