התור משתרך ופקיד הביטוח הלאומי משחק במחשב

14:00 בצהריים, עשרות אנשים ממתינים בתור, רובם נכים על כיסאות גלגלים - אבל נראה שלפקיד אחד בביטוח הלאומי בחיפה זה לא ממש מזיז. אתמול הוא תועד משחק "סוליטייר" במחשב, כאשר רק עמיתו לעבודה מטפל בממתינים לוועדת אחוזי הנכות

נראה שאין מילים אחרות פרט ל"אין גבול": בסרטון שצולם אתמול בסניף הביטוח הלאומי בחיפה נראה עובד הביטוח ומאחוריו תור ארוך של אנשים, חלקם בכיסאות גלגלים. הסרטון צולם על ידי מיקי, שעמד בתור לוועדת הנכים של הביטוח הלאומי. מטרת הוועדה היא לקבוע את אחוזי הנכות להם זכאים הניגשים, והתור המדובר היה תור הקבלה בדרך לוועדה.

בסרטון נראה התור הארוך, אנשים רבים מתלוננים, אחד הפקידים מסייע להם - אך אדם נוסף הנמצא לידו ממשיך בשלו, ומשחק "סוליטייר" במחשב.

"לא רואים בסרטון, אבל התור היה הרבה מעבר למסדרון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיקי, שמוגדר נכה ב-100%. מיקי הקים יחד עם עוד חברים נכים את אתר "נגישופ", ששם לו למטרה להפיץ סרטונים מסוג זה - כדי למגר את התופעה.

"מילא לא לתת עזרה לאנשים", ממשיך מיקי, "אבל לזלזל בצורה כל כך ברורה?". הוא הוסיף כי האנשים שעמדו בתור חששו להגיד משהו לפקיד, "כי אחרי הכול, מדובר בוועדה שקובעת את העתיד שלך".

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה לידיעה כי "אנו מודעים לרושם הרע שמתקבל מהתמונות. לגופו של עניין, האדם שמשתמש במחשב אינו עובד של הביטוח הלאומי אלא רופא, פוסק בוועדות הרפואיות שהקדים להגיע לפני כינוס הוועדות , ובכל מקרה לא היה אמור לתת שירות לציבור הממתינים. אנו נפעל שלהבא אירועים כאלו לא יישנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק