שיא החום היום: מ-14:00

גל חום בלתי נסבל מורגש במשך היום כולו בכל חלקה קטנה במדינה. חברת החשמל מדווחת כי הביקוש לחשמל צפוי לעלות היום ולשבור את השיא של אתמול. הבשורה החיובית: נצטרך לסבול את השרב עד יום שבת, בו תחול התקררות קלה. מחר: שיא הגל

חם מאוד. תפסו מחסה מהשמש (חדשות 2)

לא תוכלו להימלט מזה גם אם תרצו: החום הכבד מטיל את אימתו על רוב אזורי הארץ ומי שלא יתפוס מחסה בצל או במזגן הקרוב לביתו, צפוי להיצלות. הטמפרטורות היום לא מבשרות טובות: בקצרין 39 מעלות, בירושלים 37, בבאר שבע 43 ובבית שאן יגיע החום לכדי 46 מעלות. הבשורה הטובה: התקררות קלה תורגש רק בשבת.

שיא החום יורגש היום בשעות 14:00-15:00. כמובן מומלץ שלא לשהות בשמש ולהרבות בשתיית מים. מחר, יום שישי, צפוי שיאו של גל החום הנוכחי ממנו אנו סובלים.

חברת החשמל דיווחה אתמול על ביקוש שיא של 11,200 קילוואט, ולפי ההערכות - השיא יישבר היום. גם היום ממשיכים שם לעקוב בדריכות אחר עומסי החום הצפויים, ומבקשים מהציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה כגון: מדיח-כלים, במכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכיו"ב לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות הערב המאוחרות.

ומה עם המזגן? בחברת החשמל לא פוסלים כמובן את השימוש בו אך ממליצים לכוון את הטמפרטורה ל- 25 מעלות. "גם חוסך חשמל וגם חוסך לכם כסף".

למרות היענות הציבור ותיפקודה המלא של המערכת מדגישים בחברה כי "עקב גל החום המתמשך, ובשל רמת הרזרבה הנמוכה הקיימת במשק החשמל, קיים חשש כי כל תקלה שתתרחש ביחידת ייצור, תציב את המערכת בפני מחסור בחשמל". במקרה כזה של הפסקת חשמל לא תישאר לכם ברירה אלא לשקוע בתוך אמבטיית קרח צוננת, ולקוות לטוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק