צפו: נטורי קרתא תקפו את הרב מצגר

במשך שעה שלמה אתמול היה הרב הראשי לישראל נצור בתוך חנות לספרי קודש בשכונת מאה שערים בי-ם, כשבחוץ מתגודדים חברי קבוצת הפלג הקיצוני נטורי קרתא ולא נותנים לו לצאת. לאחר הגעת כוחות בילוש למקום הוא חולץ מהחנות, אך אז החלו המפגינים לדפוק בידיהם על רכבו. צפו בתמונות מזירת האירוע

אחרי אלי ישי, עכשיו תור הרב הראשי לישראל להיות מותקף במאה שערים: אמש הגיע הרב יונה מצגר לסיור בשכונה החרדית בירושלים, כשלפתע הותקף על ידי קבוצה של נטורי קרתא, הפלג הקיצוני בקרב החרדים, שזיהתה את הרב הראשי מסייר ברחובות.

כחלק מהסיור בשכונה, נכנס הרב מצגר לחנות ספרי קודש בעיר. לאחר מספר דקות זוהה הרב הראשי על ידי חברי הפלג החרדי הקיצוני נטורי קרתא, שהחלו להתאסף סביב המקום ופתחו בקריאות "שייגעץ" (גוי) שהופנו לעברו. כתב סוכנות הידיעות "חדשות 24" שהיה במקום תיעד את ההתקהלות ואת הקריאות במקום.

במשך שעה שלמה היה הרב מצגר נצור בתוך החנות, כאשר המפגינים בחוץ חוסמים את כל הפתחים ולא מאפשרים לו לצאת. רק לאחר שהוזעקו למקום כוחות בילוש גלויים וסמויים הצליחו אנשי פמלייתו של הרב להוציא אותו אל רכבו ללא פגע.

גם לאחר שחולץ מצגר, הקיפו המפגינים את רכבו, תוך כדי שהם ממשיכים לכנותו "שייגעץ" ואף דופקים בידיהם על רכבו. מספר מפגינים אמרו ל"חדשות 24" כי באותה חנות לספרי קודש עובדת אשה, והדבר לטענתם אינו מתאים לצביון של השכונה. כמו כן, טענו המפגינים, כי הם מוחים נגד סגנון החנות, אשר לדעתם מעוצב כקניון.