שמורת הבניאס: הומואים אינם משפחה

אפליה צורמת: עובדי רשות הטבע והגנים סירבו לאפשר לזוג הומואים וילדיהם להיכנס ולבקר באתר על ידי שימוש במנוי משפחתי. בשני מקרים שונים טענו העובדים בשמורות כי "זוג הם גבר ואישה, ולא שני גברים". המילים הקשות נאמרו בנוכחות הילדים. רשות הטבע: מתנצלים, נתקן

"זוג זה גבר ואישה - ולא גבר וגבר": אלו המילים אותן נאלצו לשמוע זוג הומואים וילדיהם הקטנים כשביקשו לטייל בשמורה של רשות הטבע והגנים באמצעות כרטיס זוגי. ברשות אמנם התנצלו ורעננו את הנהלים, אך העלבון והפגיעה בילדים יישארו עוד זמן רב.

הכל החל כשהזוג החליט לנצל את הימים האחרונים של החופש הגדול לטיול משפחתי עם ילדיו הביולוגים של אחד מהם. בשמורת הבניאס נתקלה המשפחה בקופאית שסירבה להכניסם מבלי שיקנו כרטיס נוסף. הטיול התאפשר רק לאחר ויכוח קשה בין ההורים לקופאית במקום, שנערך בפני הילדים.

כשביקשו לבקר בנחל שניר ביום שלמחרת נתקלו בתגובה זהה. "המינוי הוא לגבר, אישה ושני ילדים", אמר האחראי נאסר מוחמד וסרב להכניסם בכל תוקף. "אין דבר כזה", הוא הוסיף. לאחר שעיכבה את התור ומשכה התקהלות גדולה, שילמה המשפחה על כרטיס נוסף.

המשפחה תקבל התנצלות אישית מהמנכ"ל

"מדובר בהתנהגות עקבית, מפלה ומשפילה", כתבה המשפחה במכתב למנכ"ל רשות הטבע והגנים שהתפרסם היום בעיתון "הארץ". "המקרה הותיר תחושות לא נעימות. ואת המשך הטיול בילינו בהסברים לילדים מדוע אותו אדם מתייחס באופן משפיל להוריו", נכתב עוד.

"בני הזוג יקבלו התנצלות אישית ממנכ"ל הרשות על יחס שקיבלו", מסרה הרשות בתגובה. "למען הסר ספק: מינוי זוגי תקף לכל בן זוג, ונדאג וכך שמילים כאלו לא יחזרו", נמסר עוד.