"עדיין לא ברור אם נגרם לאיתי נזק מוחי"

מצבו של איתי פרויים בן ה-5 עדיין קשה ובביה"ח ממתינים לראות האם נגרמה לו פגיעה מוחית. "הוא עדיין מונשם ומורדם", סיפר לחדשות 2 דובר ביה"ח. הבריכה שבה התחשמלו נסגרה לכניסת מבקרים ונבדק חשד לרשלנות

בני משפחתו של איתי פרויים בן ה-5 עדיין ממתינים לשיפור במצבו לאחר הבילוי המשפחתי אמש בבריכת "גלי גיל" שבקריית מוצקין. כבל חשוף שנגע במי הבריכה גרם להתחשמלות של 11 ילדים, ובהם גם איתי שנפגע קשה.

הבוקר הוא עדיין מאושפז בחדר הלם בבית החולים רמב"ם בחיפה, לשם פונה אתמול לאחר מאמצי החייאה. "הוא מורדם ומונשם ומצבו מוגדר יציב", סיפר דובר בית החולים דוד רטנר לחדשות 2. "מערכות הגוף שלו יציבות וכעת אנו ממתינים שיתאושש כדי לראות אם נגרם לו נזק נוירולוגי".

לדברי הרופאים עדיין מוקדם לקבוע אם ייגרם לו נזק לטווח הארוך, כיוון שבמקרים כאלה צריך להמתין כמה ימים כדי לאבחן את מידת הפגיעה. מחקירת המשטרה עולה שכבל חשמלי חשוף שהיה מעל בריכת הפעוטות נרטב, וגרם להתחשמלות הבריכה כולה.

אחרי המחדל שהוביל להתחשמלותו של איתי פרויים בן ה-5, נחשף אמש סרטון משפחתי המתעד את הדקות האחרונות שלפני ההתחשמלות. אביו סיפר אמש על המצב הקשה שבו נמצא בנו בן ה-5. "הוא היה מת ל-10 דקות, אמר בכאב.

נבדק חשד לרשלנות של בעלי המקום

במשטרה עדיין חוקרים את נסיבות המקרה, וגוברת ההערכה שמדובר ברשלנות, מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר.

ממשטרת זבולון האחראית על החקירה, נמסר כי המקום נסגר עד להודעה חדשה וכי לא היו נפגעים נוספים באירוע. דובר מד"א מרחב כרמל, עופר יעקב, מסר כי הילד נמשה מהמים על ידי אזרחים שנכחו בקאנטרי וכי הוא פונה לבית החולים "כשהוא עם דופק עצמוני ומונשם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק