אמו של אלירז פרץ: הריגת המחבל - סגירת מעגל

חמישה חודשים עברו מאז נהרג רב סרן אלירז פרץ מאש מחבלים בגבול עזה. אמש התבשרה אמו כי המחבל שהיה מעורב במות בנה, נהרג בפעולה סמוך לחאן יונס. "אני גאה בצה"ל ובלוחמיו", אמרה הבוקר. "לא חיפשתי נקמה אך יש בכך סגירת מעגל"

מרים פרץ, שאיבדה את שני בניה אוריאל ואלירז פרץ ז"ל, התבשרה אמש כי על מותו של פעיל הג'יהאד האיסלאמי באסם דע'מה, שנהרג בפעילות צה"ל בחאן יונס. דע'מה, כך גילתה פרץ, היה אחד המעורבים במותו של בנה רב סרן אלירז פרץ שנהרג בגבול עזה חמישה חודשים לפני כן. בתקרית נהרג גם סמל-ראשון אילן סביאטקובסקי ז"ל.

"עם קבלת ההודעה אתמול בלילה עטפו אותי רגשות", סיפרה הבוקר מרים פרץ בשיחה עם חדשות 2. "אין לי רגש של נקמה או של שמחה על מותו של אף אדם, אבל יש לי גאווה גדולה להיות בת העם הזה", אמרה.

"ידעתי שהיום הזה יגיע כי ידעתי שהעם הזה וצה"ל לא ייתן מנוחה ומנוס לכל מי שמנסה לפגוע בנו", הצהירה פרץ ברגשות מעורבים. פרץ, שעדיין נמצאת בשנת האבל הראשונה של בנה אלירז, לא מפסיקה גם היום לשבח את פעילות צה"ל ולהדגיש את גאוותה הרבה. "דווקא בתקופה הזו שבה עם ישראל מטייל ונופש ונמצא בקניונים אנחנו צריכים לזכור שהמאבק שלנו לא תם. המפגעים עדיין מגיעים אם לגבול לבנון ואם לגבול עזה, אבל יש לי ביטחון מלא ביום הזה בצה"ל ובלוחמיו שעומדים בחום הגדול הזה להגן עלינו בחום".

פעולת צה"ל אמש מהווה מעין סגירת מעגל עבור פרץ, שמצליחה למצוא בה גם משהו סמלי. "היום אנו בעצם סוגרים מעגל, כי אור חדש - הבן של אלירז - מתחיל היום את לימודיו", אמרה פרץ. "אלו יהיו לימודים של אהבה, וביום הזה סוגר צה"ל חשבון עם זה שלא אפשר לאבא שלו להיות פה. אז אמנם הרגו את אלירז ואת אוריאל בני, אבל ביום הזה הרוח הזו זועקת עם ישראל חי".

המחבל ההרוג היה מעורב במותם של שני החיילים

בפעולת צה"ל אתמול סמוך לחאן יונס נפצע קל חייל צה"ל מירי צלפים. חילופי האש החלו בשעות הצהריים שעה שכוחות צה"ל סיכלו ניסיון פגיעה באמצעות מטען חבלה שהונח בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, סמוך לקיבוץ נירים. הכוח זיהה את המחבלים ופתח לעברם בירי, שכתוצאה ממנו נהרג אחד מהמחבלים.

מדובר צה"ל נמסר כי "הימצאות גורמי טרור בשטח הסמוך לגדר המערכת, מנוצלת להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפה כנגד חיילי צה"ל ומסכנת את תושבי מדינת ישראל וכוחות הביטחון הפועלים באזור".

מאוחר יותר נודע כי המחבל ההרוג הוא באסם דע'מה, תושב עבסאן שהיה פעיל שטח בולט, ונטל חלק בחילופי האש ב-26 במרץ השנה, במהלכם נהרגו רב סרן אלירז פרץ וסמל ראשון אילן סביאטקובסקי ז"ל בחודש מרץ השנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק