תיעוד: הרגעים שלפני ההתחשמלות

איתי פרויים בן ה-5 יצא ליום כיף בבריכה בקריית מוצקין שהסתיים בהתחשמלות מכבל חשוף. "הוא היה מת למשך 10 דקות", סיפר אביו שתיעד את הרגעים האחרונים לפני הטרגדיה. כך זה נראה

אחרי המחדל שהוביל להתחשמלותו של איתי פרויים בן ה-5, הערב נחשפות תמונות המתעדות את הדקות האחרונות לפני ההתחשמלות. בינתיים, איתי נלחם על חייו בבית החולים רמב"ם ומצבו מוגדר קשה, אחרי מה שהתחיל כמו יום כיף טיפוסי לקיץ והסתיים באסון. היום סיפר אביו לכלי התקשורת: "הוא היה מת ל-10 דקות".

"איתי, בוא תשחה לכיוון שלי", נשמע אביו של איתי אומר לו, בעוד הוא מתעד את בנו שוחה בבריכה ומחייך, כשהוא אינו מודע לזוועה שעתידה לקרות ממש כל רגע. "הוא מאוד שמח", מספר האב על יום הכיף המשפחתי. "הוא אמר לי 'אבא, תשמור עלי", הוא נזכר בעצב, כשעיניו מלאות באכזבה וצער. "הריאות שלו מלאות במים וזאת הבעיה עכשיו", סיפר האבא.

"זה עולם שלישי. פשוט לא להאמין", אמר היום אחד מעוברי האורח במקום שראו את המחדל ופשוט סירבו לקבל את המחזה. "ילדים קיבלו מכת חשמל ברגליים", אומרת נטלי דוד, עדת ראייה לרגע הנורא בו התחשמלו עשרה ילדים, ביניהם גם איתי.

נבדק חשד לרשלנות של בעלי המקום

איתי התחשמל היום בצהריים בקאנטרי קלאב "גלי גיל" בקריית מוצקין. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה ממושכות, והוא הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה.
במשטרה עדיין חוקרים את נסיבות המקרה, אך כעת גוברת ההערכה שמדובר ברשלנות, וזאת מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר.

ממשטרת זבולון האחראית על החקירה, נמסר כי המקום נסגר עד להודעה חדשה וכי לא היו נפגעים נוספים באירוע. דובר מד"א מרחב כרמל, עופר יעקב, מסר כי הילד נמשה מהמים על ידי אזרחים שנכחו בקאנטרי וכי הוא פונה לבית החולים "כשהוא עם דופק עצמוני ומונשם".

בבית החולים רמב"ם אמרו כי הילד "טופל בחדר הלם במיון והועבר מונשם ומורדם למחלקת טיפול נמרץ ילדים, מצבו מוגדר קשה". דובר בית החולים דוד רטנר הוסיף כי משפחתו של בן ה-5 נמצאת במקום.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק