נמצאו שני הצעירים שנעדרו בבקעת הירדן

כוחות הצלה גדולים בסיוע צוללנים חיפשו מאז הבוקר שני צעירים שהשאירו ציוד סמוך למעיין "עין סוכות" בצפון בקעת הירדן. בשעות הצהריים הם אותרו משוטטים בקרבת מקום, לא מודעים כלל למהומה שעוררו, ונלקחו לחקירה במשטרה. במקביל, איתרו צוללני המשטרה את גופתו של הגבר שטבע אמש מול חופי אשדוד

מאז שעות הבוקר חיפשו כוחות הצלה גדולים, בסיוע צוללנים, אחר שני צעירים שהשאירו את הציוד האישי שלהם סמוך למעיין "עין סוכות" שבצפון בקעת הירדן.

רק בשעות הצהריים המאוחרות, לאחר חיפושים נרחבים שנמשכו שעות ארוכות כולל למעלה מחמש גיחות של הצוללנים לתוך המים כדי לחפש גופות - אותרו שני הצעירים ביישוב מתן הסמוך.

נראה כי שני הצעירים, כבני 20 תושבי אחד היישובים בסביבה, לא היו מודעים כלל למהומת האלוהים שהתרחשה סביבם. השניים הועברו לחקירת משטרה כדי לברר פרטים נוספים על מעשיהם בשעות שבמהלכן הוגדרו נעדרים.

במשטרה איתרו אותם לאחר שמצאו פריטים בתיקים, ולאחר בדיקה הוברר כי אותם פריטים נרכשו ביישוב מתן. השוטרים הגיעו ליישוב, ביצעו תחקור ואיתרו את המטיילים בריאים ושלמים. לטענתם, התיקים נשכחו אתמול במקום, שעה שטיילו באזור.

כבר בשעות הבוקר סיפרו שירותי ההצלה כי הם אינם בטוחים לגמרי שהנערים אכן נמצאים במים, ובעקבות כך פיצלו את כוחות ההצלה לחיפושים במימי המעיין ומחוצה לו. "הם השאירו את הציוד האישי שלהם בסמוך לאגם", סיפר רשף ג'קי בנימיני משירותי הכבאות ביהודה ושומרון. "מצאנו ציוד מלא, אוכל, מים ותיקים - בהחלט חששנו לחייהם".

 שני בני אדם טבעו למוות בדרום

במקביל, הצליחו בשעות הצהריים צוללני המשטרה בפיקודו של אבי לשם, לאתר את גופתו של הצוללן שנעדר מאז אמש מול חופי אשדוד. לאחר הדיווח על מציאת הגופה, הגיעו למקום כוחות גדולים של משטרה וכמו כן גם בני המשפחה, שיחלו בהליך זיהוי הגופה. תחנת אשדוד ממשיכה לחקור את נסיבות המקרה.

באירוע אחר, גבר בן 48 טבע בשעות הצהריים למוות בחוף ניצנים. הגבר נמשה מהמים על ידי מתרחצים, שהזעיקו למקום צוות של מד"א. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה אך נאלץ בסופו של דבר לקבוע את מותו.