פרלמן שוחרר כגיבור: "הכל לטובה בסופו של דבר"

ביהמ"ש המחוזי בפתח תקווה החליט לשחרר למעצר בית את חיים פרלמן, שכונה "המחבל היהודי" לאחר שלא נמצאו די ראיות נגדו. עם שחרורו למעצר בית תחת הגבלות, אמר לעיתונאים: "קשרו אותי לכיסא במשך 18 שעות ברציפות, אבל הכל לטובה. היה לי ברור שאצא מזה". צפו ברגע שחרורו ממעצר

לא מסתפק בהחלטת בית המשפט: חיים פרלמן שכונה "המחבל היהודי" ונחשד בארבעה מקרי רצח שוחרר היום לביתו לאחר שבית משפט המחוזי בפתח תקווה החליט לדחות את ערעור המשטרה. "החזיקו אותי במעצר 31 יום, היכו אותי, קשרו אותי באזיקים 18 שעות ברצף לכיסא, אבל הכל לטובה בסופו של דבר", אמר פרלמן עם צאתו מהמעצר. את מסיבת העיתונאים שקיים העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרטנט.

לאחר כחודש במעצר, פרלמן התקבל בקבלת פנים חגיגית מחוץ לתחנת המשטרה בפתח תקווה שכללה בלונים וניגון חליל. "אני מודה לאשתי היקרה, לעורכי הדין הכי טובים שיש, לכל החברים שבאו לתמוך, ואני חושב שעל כל דבר אפשר להסתכל גם מנקודת מבט חיובית. היה לי ברור שאצא מזה", הוסיף פרלמן בטרם נדרש לעזוב את המקום על ידי פעיל הימין איתמר בן גביר.

פרלמן ישהה בביתו ב-15 הימים הקרובים מבלי שיותר לו ליצור קשר עם אחרים במשך 45 הימים הקרובים. בנוסף הוטלו עליו הגבלות נוספות ובהן צו איסור יציאה מהארץ למשך חצי השנה הקרובה וערבויות כספיות שיצטרך להפקיד. משמעות ההחלטה היא שבהיעדר ראיות חדשות, האיש שנחשד בארבעה מקרי רצח יהפוך לאדם חופשי מבלי שיוגש נגדו כתב אישום.

לאחר ההחלטה הודיע איתמר בן גביר, חברו של פרלמן שמלווה אותו בתהליך המשפטי נגדו, כי השניים יקיימו מסיבת עיתונאים לרגל השחרור בה הם צפויים למסור הודעה.

אין די ראיות נגד פרלמן

אמש הורה בית משפט השלום לשחרר את פרלמן למעצר בית, אך המשטרה ערערה על ההחלטה, ובית המשפט הוציא צו עיכוב לשחרור היום נדחה כאמור. במהלך הדיון אתמול בבית המשפט השלום, נטען על ידי נציג המשטרה כי אחד מקורבנותיו של פרלמן זיהה אותו במהלך מסדר. למרות זאת, הורה בית המשפט לשחרר את פרלמן למעצר בית, תוך שהוא מותח ביקורת נוקבת על חוקרי השב"כ, וקובע שכל מהלכי החקירה בחודש שחלף מאז שנעצר פרלמן - לא הניבו ראיות של ממש שיאפשרו הגשת כתב אישום נגדו.

למרות הביקורת הקשה והחלטת בית המשפט, השב"כ הודיע אתמול כי החוקרים עדיין רואים בפרלמן חשוד מרכזי ברצח ארבעה פלסטינים ובדקירתם של שבעה נוספים, אך מודים שיש פער בין המידע שיש להם לבין הראיות שהצליחו לאסוף.

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות