סב המשפחה שנספתה בתאונת הרכבת: לא כועס

משפחתו של ישר ישורון, נהג המיניבוס שחשוד בגרימת מותם של 7 בני משפחת ברנשטיין באסון הרכבת בשבוע שעבר, זכו לדברי ניחומים דווקא מצד האבלים. סב המשפחה: "אם הייתי יכול הייתי מוציא אותו ממעצר. אנחנו לא כועסים, הכל בידי שמיים". צפו במפגש המרגש

"הכל בידי שמיים", כך מאמינים קרוביהם של משפחת ברנשטיין שנספו בתאונת הרכבת הקשה ליד קריית גת ביום חמישי האחרון. בני משפחתו של ישר ישורון, נהג המיניבוס החשוד שגרם למותם ברשלנות של שבעת בני המשפחה, הגיעו היום לבית משפחת ברנשטיין כדי לנחם אותם באבלם וזכו למחילה יוצאת דופן מצד המשפחה.

יואל רייזנר מפורטל חרדים בסלולר העביר את התיעוד הבלעדי של הביקור המרגש לידי חדשות 2 באינטרנט.

סב המשפחה, שאיבד את בנו אריה ברנשטיין ז"ל, את כלתו, את נינו ואת ארבעת נכדיו, ציין בפני בני משפחתו של ישורון, כי אין בלבו כעס כלפיהם. "אתם כמו המשפחה שלי. מה שנגזר מהשמיים היה יכול לקרות לכל נהג ולכל בן אדם. הנה, הבן שלי צלצל אלי ואמר לי 'בוא איתנו' ואמרתי לו שאין לי כוח, אני אשם? בורא עולם לא רצה שאסע איתם".

הסב הגדיל לעשות כשאמר לבני משפחת הנהג, "אין לנו שום דבר נגדכם. זה קרה משמיים. השם גזר גזירה. אתם לא אשמים. אם היה בכוחי להוציא אותו מהכלא הייתי עושה זאת". בנוסף הזמין את בני המשפחה שגרים בשכנות, לפנות אליהם בכל דבר שיצטרכו כדי שישורון ייצא לחופשי.

"אני חייב לקלוט את זה, זאת המציאות"

הניצול היחידי מבני המשפחה שהיו ל המיניבוס שנמחץ מפגיעת הרכבת הוא דוד גוטשטיין, בעלה של מלי שנהרגה עם ששת בני משפחתה. ביום ראשון האחרון, ארבעה ימים אחרי התאונה הקשה, בישרו לו על הטרגדיה שאירעה על הפסים ליד קריית גת. "אני הרגשתי שמשהו קורה, אבל הם לא אמרו לי. לא אמרו לי, בסדר. חשבתי שכמו שאני יצאתי חי, אז גם הם יצאו חיים, יש יותר קשים, יש יותר קלים", אמר אתמול גוטשטיין למצלמת חדשות 2.

גוטשטיין, שאיבד שבעה מבני משפחתו בתאונת הרכבת הקשה, עדיין מנסה לעכל את גודל האסון. "שאלתי מה עם כל בני המשפחה", הוא סיפר, "אמרו לי: 'הם בבתי חולים אחרים, בתי חולים אחרים'. הם לא רצו להגיד לי". דוד נפצע קשה מאד בתאונה וסכנה נשקפה לחייו. במשך ארבעה ימים הסתירו ממנו הרופאים ובני משפחתו את הנורא מכל: רק הוא ונהג המיניבוס שרדו. רק שלשום הגיע הרב של "עזר מציון", הרב חנניה צ'ולק, לבית החולים - וסיפר לו הכל.

הוא התחיל עם אשתי, שהיא לא שרדה", שחזר דוד. "שאלתי אותו מה עם הבן שלי, אז הוא אמר לי 'גם לא'. לאט לאט הוא אמר לי על כל המשפחה. אני קולט שאני היחיד ששרד, אני חייב לקלוט את זה. זאת המציאות".

אחרי חמישה ימים בבית החולים "ברזילי" באשקלון, דוד יצא מכלל סכנה. אתמול, למרות הקושי הרב, הוא ניסה לשחזר את הרגעים האחרונים שלפני התאונה הקטלנית. "באותו יום חזרתי בשתיים, שתיים וחצי, מהעבודה. התארגנו, עליתי לבית חמי, שם הגיע הטנדר, הייתה אווירה די נחמדה. שיחקנו, דיברנו, הבן שלי השתולל קצת, וזהו, חיכינו להגיע למקום. חשבנו לעשות על האש באותו לילה, הכנו כבר את הכל. בסוף זה התבשל לבד על השמש".

"אני לא כועס על הנהג, הוא היה 'השליח רע'"

"אני לא זוכר את התאונה", אמר. "אני זוכר שעלינו ונסענו, וזהו זה". דוד איבד בשנייה אחת את אשתו מלי, שהייתה בחודש השמיני להריונה, את בנו מרדכי-אהרון בן השנתיים, ועוד חמישה מבני משפחתו. "אני לא כועס על הנהג", מסביר דוד. "הוא היה "השליח רע". השם שלח אותו בתור שליח. זה מה שהשם רצה. אין מה לעשות. אין לי כעס כלפיו. גרנו בשכנות בתוך בניין אחד".

קרובי המשפחה והחברים לא עוזבים אותו לרגע, הם מנסים לחזק ולעודד אותו. בשל הקשיים הכלכליים, הם הקימו עמותה כדי לאסוף כסף לממן את השיקום הארוך שמצפה לו. "תודה לאל שהוא יצא מכלל סכנה", אמר גיסו אפרים, "ברור שאנחנו המשפחה עושים את המחויבות שלנו להיות צמודים אליו, ולעזור לו בכל מה שניתן, מהבחינה הרפואית, הנפשית, הפיזית, לתת לו את כל העזרה והסיוע, את כל הנדרש".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת - סיקור מיוחד:

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

ברגע האחרון: נמנעה תאונת רכבת נוספת באותו המקום

הרגעים האחרונים לפני האסון

נהג המיניבוס שוחרר למעצר בית

צפו: נהג המיניבוס משחזר את התאונה

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות