הירושלמים מבקשים: די לצחנת השתן ברחובות

אם הסתובבתם במרכזי הבילוי במרכז ירושלים סביר להניח שמלבד אוויר הרים צלול כיין הבחנתם גם בצחנת שתן ששולטת ברחובות. חלק מהירושלמים החליטו לפעול נגד הזרם ויצאו בקמפיין תרבות ההשתנה בציבור. המסר העיקרי: "אני לא משתין לך בסלון – אל תשתין לי ברחוב"

השתן עלה לירושלמים לראש, או יותר נכון לומר הגיע שתן עד נפש: כך לפחות מרגישים ירושלמים רבים שהחליטו קשה לצאת בקמפיין חדש נגד תרבות ההשתנה ברחובות העיר.

הקמפיין הוא חלק מניסיון לשים סוף לתופעה מטרידה בבירה שבה גברים חושבים שהרחוב הוא בית שימוש אחד גדול, תחושה שמלווה תושבים רבים שמסיירים במקומות הבילוי במרכז העיר. אחד הרחובות המצחינים ביותר לדברי יוזמי הפרויקט הוא מדרחוב נחלת שבעה שמוצף מדי יום גם בתיירים רבים. מלבד השיפור בתנאי המחייה לתושבי העיר, המטרה היא שצחנת השתן לא תהיה הזיכרון החזק ביותר של אותם תיירים שמטיילים בבירה.

בסרטון שמלוה את הקמפיין נראה אדם שנכנס לסלון ביתו של זוג צעיר שצופה בטלוויזיה ומטיל את מימיו בשטח הדירה. מיד לאחר מכן מופיע הכיתוב: "אני לא משתין לך בסלון - אל תשתין לי ברחוב".

הקמפיין הוא יוזמה של סטודנטים ירושלמים שמלבד חינוך התושבים דורשים מהעירייה להציב יותר בתי שימוש ברחובות, ולנקוט בצעדים נוספים כדי להפוך את הנורמה הזו למנהג פסול.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק