תופעה: עוברים דירה - ונוטשים את החיות

אנחנו בשיאו של הקיץ, ולמרבה הצער גם בשיאה של תופעה מכוערת במיוחד: אנשים שעוברים דירה או טסים לחו"ל, ובדרך - נוטשים את הכלב או החתול שלהם. מי ידאג לחיות הבית הנטושות?

הכלב הוא חברו הטוב של האדם, זה תמיד נכון - אך האם האדם הוא גם חברו הטוב של הכלב? לא תמיד, לפחות לא בקיץ. כלבים מותשים, הלומי חום, אומללים ובעיקר מאוכזבים, ננטשו על ידי הבעלים שלהם שיצאו לחופשת הקיץ וחיפשו פתרון מהיר ונוח.

חלק גדול מהכלבים בכלל ננטשים סתם כך ברחוב, בכניסות לקיבוצים ומושבים או בדרך לשדה התעופה, קשורים לגדר או עמוד אקראי, ללא מזון וללא מים. "אני בחיים לא אצליח להבין את האנשים שעושים את הדבר הזה", אומר היום מנהל כלביית "תנו לחיות לחיות", שרון לוינגר, בשיחה עם חדשות 2.

רוצים לאמץ כלב? זה הזמן!

ברבים מהמקרים, לאחר שעות ארוכות ללא מים ומזון, לעיתים אפילו אחרי יממה או שתיים, הכלבים נאספים כשהם מיובשים ומוכי חום היישר לשולחן הטיפולים של הווטרינר, כדי לקבל עירוי דחוף לתוך הווריד. אך לא תמיד יש לסיפורים הללו סוף טוב: בחודש שעבר מתו שמונה כלבים שננטשו על ידי בעליהם - החום פשוט הכריע אותם.

"בעונת הקיץ אנחנו עדים לעלייה חדה מאוד בפרסומים של מודעות למסירת בעלי חיים", אומר היום יובל אטד, מנכ"ל לוח WinWin. "בחודשיים האחרונים נרשמה עלייה של כ-35%". הכלבייה של עמותת "תנו לחיות לחיות" על סף קריסה בגלל רוע לב או אטימות של אנשים שלא באמת אוהבים כלבים, אם אתם שוקלים לאמץ כלב - זה הזמן.

פ"ת: לברדורית חולצה לאחר הזנחה קשה 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק