ברגע האחרון: נמנעה תאונת רכבת נוספת באותו המקום

רק לפני חמישה ימים נהרגו 7 בני משפחות ברנשטיין וגוטשטיין באסון הרכבת סמוך לקיבוץ גת בדרום. כעת אנחנו חושפים: תאונת רכבת נוספת כמעט ואירעה הערב באותו המקום ממש. נהג משאית נתקע על הפסים, התצפיתנית צרחה בקשר לנהג הרכבת לעצור, נהג הרכבת הספיק לבלום בדקה ה-90 ממש ומנע אסון נוסף

רק ביום חמישי האחרון אירע האסון על פסי הרכבת בצומת קיבוץ גת בדרום, בו נהרגו שבעת בני משפחות ברנשטיין וגוטשטיין, וכעת אנו חושפים: תאונה דומה להחריד בדיוק באותו המקום נמנעה הערב רק ברגע האחרון, בדיוק בשעה שאנשי ועדת הבדיקה של משרד התחבורה נמצאים במקום כדי לחקור את נסיבות התאונה בשבוע שעבר.

נהג משאית שנסע הערב מכיוון מערב למזרח החל לחצות את המסילה בעת שפעמון הרכבת פעל והמחסום החל לרדת. הנהג ככל הנראה לא הצליח לבלום בזמן, פרץ את המחסום ונתקע עם רכבו על פסי הרכבת בדיוק באותה נקודה שבה אירעה התאונה הקשה בשבוע שעבר - ולא הצליח לזוז.

תצפיתנית הרכבת הבחינה במתרחש וצרחה ברשת הקשר לנהג הרכבת לבלום מיד: "יש משאית תקועה על הפסים", צעקה. נהג הקטר המתקרב שנסע מצפון לדרום שמע את הדיווח בקשר, הבחין במשאית התקועה על הפסים, הפעיל את בלימת החירום והצליח לעצור את הרכבת בדקה ה-90 ולהימנע מאסון כבד שהיה עלול להתרחש.

נהג המשאית קיבל זימון לדין ומחר בבוקר יתייצב במשרדי אגף התנועה של המשטרה, שם ייערך לו שימוע וייקבע אם לשלול את רשיון הנהיגה שלו.

נהג המיניבוס שוחרר למעצר בית

בצהריים שיחרר בית משפט השלום בקריית גת למעצר בית בתנאים מגבילים את ישר ישורון, נהג המיניבוס שעל פי החשד גרם לתאונת הרכבת הקטלנית בה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין-גוטשטיין.

בנוסף הוצא נגד ישורון, שישהה בבית חמותו, צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. כמו כן הוא הפקיד את דרכונו ו-20 אלף שקלים כערבות לכך שלא ינסה להימלט מישראל. במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי ישורון מסר גרסאות שאינן עולות בקנה אחד עם המציאות בשטח ואינו משתף פעולה כנדרש. בית המשפט דחה את הטענות וקבע כי הוא אינו מסוכן לציבור ושייתכן שהעייפות בשל שעות החקירה הארוכות ומצבו הבריאותי הקשו עליו לענות על שאלות החוקרים.

"הוא מרגיש איום ונורא, שהוא אשם", סיפר פרקליטו, עו"ד אלי כהן, וציין כי מרשו לא ניסה לפרוץ את המחסום, כפי שטענה המשטרה. "יש כאן אי הבנה מוחלטת שתתברר בסופו של דבר", הסביר עו"ד כהן והביע שביעות רצון מהחלטת בית המשפט: "אין לו כוונה ללכת לשום מקום. יש לו שישה ילדים, הוא אינו מסוכן לציבור ואין חשש שיימלט מהארץ".

ביום ראשון שיחזר ישורון את אשר אירע זמן קצר לפני ההתנגשות סמוך לקיבוץ גת שלושה ימים קודם לכן. "אני נהג זהיר מאוד", ציין בפני חוקרי המשטרה. מיד לאחר התאונה אמר הנהג לבני משפחתו הוא מוכן לקבל כל עונש שייתנו לו. "הוא במצב נפשי קשה מאוד ולא יודע את נפשו מרוב צער", העידו מקורביו.

הסיבה לתאונה: שוחח עם נוסעי המיניבוס

מחקירת המקרה עד כה עולה שהסיבה לתאונה היא העובדה שישורון שוחח עם יושבי המיניבוס במהלך הנסיעה, ולכן לא שם לב לתמרורים ועלה על פסי הרכבת.

מאות בני אדם ליוו את מסע ההלוויה של בני משפחת ברנשטיין, שיצא ביום שישי בבוקר מבית הכנסת קרלין-סטולין שבשכונת מאה שערים בירושלים. בני המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי, כולם נקברו בהר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

נהג המיניבוס שוחרר למעצר בית

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות