תאונת הרכבת: הרגעים האחרונים לפני האסון

מצלמות אבטחה תיעדו את רגעיהם האחרונים של אריה ברנשטיין ובנו יוחנן ז"ל שנהרגו באסון הרכבת. בתמונות נראים השניים קונים אוכל לשבת המתוכננת במושב קוממיות, לשם מעולם לא הגיעו. דוד גוטשטיין, הניצול היחידי מהמשפחה, התבשר היום על האסון. הרב צ'ולק: "הוא קיבל את הדין באהבה"

שלושה ימים אחרי התאונה הקטלנית סמוך לקיבוץ גת, שבה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין - גוטשטיין, נחשפים לעיני המצלמות רגעיהם האחרונים בחיים של שניים מהקורבנות. כשעתיים לפני שרכב המיניבוס בו נסעו נעצר על פסי הרכבת, נכנסו אבי המשפחה אריה ובנו יוחנן בן ה-16 למסעדת 'הדר' גאולה' וקנו אוכל לשבת המשפחתית במושב קוממיות.

בצהריים שמע לראשונה דוד גוטשטיין, היחיד מבין בני המשפחה ששרד את האסון, כי בנו הפעוט, רעייתו ההרה, הוריה ואחיה נספו בתאונה. הרב חנניה צ'ולק, יו"ר ארגון עזר מציון, הגיע לבית החולים ברזילי באשקלון ומסר לו את הבשורה הקשה. "הוא גיבור גדול", אמר הרב לאחר הביקור, "הוא קיבל את הדין באהבה".

הערב יובא ישר ישורון, נהג המיניבוס שנפגש בתאונת הרכבת ביום חמישי, לזירת האסון וישחזר את שאירע. במשטרה מתמקדים כעת בחשד כי דעתו של נהג המיניבוס הוסחה רגע לפני האתונה, ולכן פרץ את המחסום. החוקרים מחכים גם לנתוני הטכוגרף של הרכבת, כדי לאשר סופית את שקדם לתאונה.

מאות בני אדם ליוו את מסע ההלוויה של בני משפחת ברנשטיין, שיצא ביום שישי בבוקר מבית הכנסת קרלין-סטולין שבשכונת מאה שערים בירושלים. בני המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי, כולם נקברו בהר המנוחות.

רה"מ בנימין נתניהו התייחס היום בישיבת הממשלה לאסון. "אני רוצה להביע את תנחומי הממשלה כולה למשפחת ברנשטיין שחוותה אסון נורא בתאונת הרכבת ליד קריית גת. אנחנו מעריכים שכנראה הייתה כאן תקלת אנוש, כי הרבה מהסידורים והמתקנים הדרושים, כולל תצפיתנית ושילוט, היו במקום" אמר רה"מ והוסיף, "עם כל זאת אנחנו מעריכים, ישראל (כץ), את ההחלטה שלך כשר התחבורה, להקים צוות חקירה שייתן בנוסף לכל אלה אמצעים ותשובות כדי למנוע הישנות של אסון מחריד כזה, ואני מקווה שההמלצות הללו ויישומן יבואו בהקדם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות