צפו: התצפיתנית מתריעה על האסון

באמצע עוד ערב שקט במוקד רכבת ישראל הגיע דיווח: "קילומטר 27.0.30, רכבת פגעה ברכב", כך זעקה התצפיתנית הנסערת, שהוצבה במחסום הרכבת סמוך לקיבוץ גת. המשפט הזה בישר על מחיקתה של משפחה שלמה. צפו בתיעוד הרגעים הראשונים של התאונה, ובסופה הטרגי בבית העלמין בירושלים

בני משפחת ברנשטיין כיבו אתמול את האורות בביתם, הגיפו את התריסים, ועלו על המיניבוס של השכן ישר ישורון אל עבר סוף שבוע במושב קוממיות. התוצאה הסופית טרגית. על פי ההערכה, הנהג פרץ את מחסום הרכבת - ושניות לאחר מכן הרכבת התנגשה בו בעוצמה וגרמה למותם של שבעת בני המשפחה. מי שהייתה עדה לתאונה המחרידה הייתה אינה בדר, התצפיתנית מטעם הרכבת.

"אני עומדת כרגיל במעבר, מאחוריי אני שומעת חרקה של רכב. הבלימה מאוד מאוד חזקה, לאחר שנייה הוא פרץ את המחסום ואז שמעתי בום גדול". לאחר רגעים מעטים הבחינה אינה במראות הקשים: "זה היה רכב, והפך לגוש ברזל. מה שבטוח, אני בחיים לא אשכח את הצעקות מהרכב הנפגע, ואת המראה של הרכב המעוך".

אם נגזר עליי למות - אז שלא אשאיר יתומים

אהרון איצקוביץ, קרוב המשפחה, סיפר על התבטאויות חריפות מצד אם המשפחה רבקה, שנספתה באסון. "היא הייתה טיפוס שלקחה את הילדים שלה לכל מקום", סיפר, "היא אמרה 'הם הגוזלים שלי, לאן שלא אלך אני לוקחת אותם איתי - אני צריכה לשמור עליהם'".

כשהסבירו לה כי יום יבוא, הילדים יגדלו והיא לא תוכל להיות איתם לעולם ועד, אמרה משפט שהיום נשמע מצמרר במיוחד: "אם נגזר עליי למות, אני לא רוצה להשאיר פה יתומים לבד".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת בדרום - סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות

מעצרו של נהג המיניבוס הוארך בחמישה ימים