גל חום קיצוני: ישראל בוערת

תם השרב הגדול? ממש לא. טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה גרמו לעומס חום קיצוני בכל רחבי הארץ, וההקלה לא נראית באופק. בעקבות גל החום פרצו דליקות באזורים שונים ברחבי הארץ

גל החום שפוקד אותנו כבר יותר משבוע, לא מאותת לנו על סיומו - אלא להפך. אם קיווינו שבסוף השבוע מזג האוויר יאיר לנו פנים על מנת שנוכל לצאת ולטייל, מסתבר שטעינו ובגדול. טמפרטורות לא שגרתיות אפילו לחודשי הקיץ נרשמו היום באזורים רבים ברחבי הארץ, וגרמו לשריפות בחלק מהאזורים.

בצפון הארץ נעו הטמפרטורות בין 35 עד 39 מעלות באזורים הסמוכים לכנרת, בנוסף נרשם שם עומס חום קיצוני בשל אחוזי לחות גבוהים. בהרים נרשמו 36 מעלות, ואפילו בירושלים שרגילה לקיצים נעימים - נמדדו היום בצהריים 35 מעלות.

גם התל-אביבים לא זכו למזג אוויר נוח ושם נמדדו 31 מעלות. בדרום אין כל חדש, כאשר גם היום חצו הטמפרטורות את קו ה-40. הקלה בטמפרטורות אמורה להגיע רק בתחילת השבוע.

גל שריפות ברחבי הארץ

תנאי מזג האוויר הקיצוניים בשילוב עם רוחות עזות בחלק מהאזורים גרמו לדליקות ברחבי הארץ. בכניסה לשאר ישוב שבצפון פועלים צוותי כיבוי רבים בסיוע מסוקים על מנת לנסות ולהתגבר על האש. כתוצאה מהדליקה, חלק מהתושבים פונו מבתיהם.

שתי שריפות נוספות פרצו בצפון הארץ: ביישוב ירכא פרצה שריפה בשדה קוצים הסמוך ליישוב. במקום פועלים ארבעה צוותי כיבוי שנעזרים בשני מסוקים. גם בסכנין הסמוכה פועלים חמישה צוותי כיבוי אש שמסתייעים באנשי קק"ל.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק