היחיד ששרד: "לא יודע מה קורה עם כולם"

הצוות הרפואי בבית החולים "ברזילי" באשקלון תדרך אמש את אביו של היחיד שניצל מבני המשפחה השלמה שנספתה בתאונת הרכבת הקשה, מה להגיד - ובעיקר מה לא. בן ה-22 לא יודע, נכון להבוקר, שאשתו, בנו, חמיו, חמותו ושלושת ילדיהם נהרגו כולם

דוד גוטשטיין בן ה-22 הוא היחיד מבני המשפחה ששרד את התאונה הקשה אמש, בה התנגש המיניבוס בו נסעו עם רכבת, סמוך לקיבוץ גת. כשהגיע לבית החולים "ברזילי" באשקלון, כך דיווח האתר "כיכר השבת", ביקש הצעיר להתקשר בדחיפות לרעייתו, שנהרגה בתאונה, ולהודיע לה כי הוא נמצא בבית החולים.

לאחר מספר רגעים, צלצל אביו של גוטשטיין לבית החולים ודרש בשלום בנו. הצוות הרפואי שנכח במקום תדרך אותו מה להגיד - ובעיקר מה לא. "אני לא יודע מה קרה עם כולם", סיפר לאביו, שכבר חשב שאינו בין החיים. השניים ניהלו שיחה קצרה, אותה סיים גוטשטיין במילים, "בשורות טובות".

נכון להבוקר, הניצול היחידי מבני המשפחה שנכחו ברכב המסחרי אינו יודע שאשתו, בנו, חמיו, חמותו ושלושת ילדיהם, כולם כבר אינם בין החיים. חבריו סיפרו אתמול כי דוד, המאושפז במצב בינוני, ניצל ברגע האחרון כשהבחין ברכבת ורץ לעבר הנהג להזהירו מהסכנה.

משפחת גוטשטיין קיבלה את הבשורה המרה על מות נכדם, כלתה ומשפחתה, בעת שחגגו בחתונה סמוך לביתם בירושלים. עשרות בני משפחה וחברים משכונת מאה שערים נאספו סביב בית המשפחה. "יש לנו נחמה אחת, שהבן ניצל ממוות וכולנו מאחלים לו החלמה מהירה", סיפר קרוב משפחה.

משפחה אחת, 7 קברים

7 הרוגי אסון הרכבת אמש, תושבי ביתר-עלית, מובאים הבוקר למנוחות בשכונת מאה-שערים בירושלים.

לאחר הליך זיהוי שנמשך שעות ארוכות, התירה המשטרה לפרסם את שמותיהם: אבי המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן שנה וחצי.

עם היוודע דבר האסון, ירד אבל כבד על היישוב ביתר-עילית, בו התגוררו בני המשפחה, שהיו בדרכם לחופשה במושב קוממיות. "איך אפשר לדבר על ילדים שנקטפו? ילדים שקטים חמודים, מצטיינים בלימודים שקיבלו את החינוך הכי טוב שיש וגם התנהגו ככה", אמר אמש בנימין, אחיו של אריה. "אחי היה בן אדם שכל היום היה לו בראש איך לעזור לאחרים", הוא מספר.

האב אריה ניהל בית ספר לילדים עם ליקויי למידה ושימש שדכן לאנשים מוגבלויות. האם רבקה טיפלה בילדים. "אריה היה ממקימי ארגון 'לב מלכה', סיפר חבר המשפחה לעיתון "ידיעות אחרונות", "מדובר במשפחה ידועה בביתר ואחת המשפחות המוכרות בחסידות קרלין".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונה קטלנית בדרום: דיווח מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

הנהג חצה את הפסים, משפחה שלמה נמחקה

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התהפכה

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות