שלב אחר שלב: כך אירעה התאונה

מה קרה ברגעים שלפני ההתנגשות הקטלנית סמוך לקריית גת? על פי ההערכות, פרץ נהג המיניבוס את המחסום למרות האזהרות הברורות ונתקע על הפסים בדיוק כשרכבת נוסעים הגיעה למקום. התוצאה הקשה: 7 הרוגים. צפו בשיחזור התאונה

גוש מתכת אחד ענק - זה מה שנשאר מרכב הטרנזיט לאחר ההתנגשות הקטלנית עם רכבת נוסעים שגרמה למותם של שבעה בני אדם הערב סמוך לקריית גת.

האירוע הקשה החל סמוך לשעה 19:20. נהג מיניבוס שנסע על כביש מספר 353 מכיוון מזרח למערב התקרב למחסום הרכבת במהירות גבוהה ועל פי ההערכה פרץ אותו, למרות צלצול הפעמון והרמזור המהבהב שהזהירו מפני הסכנה.

הרכב נתקע על הפסים ולא הצליח לחצות את המסילה. במקביל הגיעה למקום רכבת נוסעים עמוסה שעשתה דרכה מצפון לדרום. הנהג שהבחין במיניבוס התקוע ניסה לבלום - אך ללא הצלחה. הרכבת התנגשה ברכב בעוצמה והעיפה אותו למרחק של כ-30 מטרים. רק אחרי 200 מטרים נעצרה הרכבת לחלוטין.

כתוצאה מהתאונה נהרגו שבעה בני אדם, כולם נוסעי המיניבוס. בין הקורבנות: אישה בהיריון, שני ילדים בני 4 ו-6 ומתנדב זק"א שזוהה על ידי חבריו. "ראיתי אותו מרחוק - אבל הוא נסע מהר מדי בשביל לעצור", העיד הנהג. "כנראה הוא דיבר עם הנוסעים ולא שם לב למחסום".

עדויות הנוסעים: כולם רצו

"זה נראה כמו זירת פיגוע", סיפרו עדי ראייה מזועזעים. "כולם התחילו לרוץ לעבר הפתחים", שיחזרה אביטל אברמזון, נוסעת ברכבת. "היו צעקות, רצו שמועות. כולם ניסו לברר מה קורה?"

"אני מתוסכל", הדגיש יצחק (חקי) הראל, מנכ"ל רכבת ישראל. "שוב פעם נהג שלא מציית לחוק גורם לאירוע קשה". גם שר התחבורה ישראל כ"ץ הפנה אצבע מאשימה כלפי הנהגים. 

"יותר מלהציב תצפיתן, להסדיר את הזזת הכביש להקטנת חיכוך ולפרסם תשדירים בכל כלי התקשורת - לא ניתן", אמר השר וציין כי הורה להקים ועדת בדיקה שתחקור את האירוע הקשה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונה קטלנית בדרום: דיווח מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות 

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות