נהג הרכבת משחזר את רגעי האימה

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקטלנית בה נהרגו 7 נוסעי מיניבוס בהתנגשות עם רכבת נוסעים. "ראיתי אותו מרחוק - אבל הוא נסע מהר מדי בשביל לעצור", כך העיד נהג הרכבת, "כנראה הוא דיבר עם הנוסעים ולא שם לב למחסום"

"ראיתי אותו מרחוק - אבל הוא נסע מהר מדי בשביל לעצור" - כך העיד נהג הרכבת גיורא וייס זמן קצר לאחר ההתנגשות הקטלנית בדרום. "כנראה הוא דיבר עם הנוסעים ולא שם לב למחסום".

לדבריו, הרכב הגיח במהירות, פרץ את המחסום ובמקום לנסוע - נעצר על המסילה. נהג הרכבת ניסה לעצור מיד כאשר הבחין במיניבוס המתקרב - אך ללא הצלחה. "משכתי את בלמי החירום, אבל רכבת לא נעצרת אחרי עשרה מטרים", הוא משחזר.

במשטרה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה שבה נהרגו שבעה בני אדם ושמונה נוספים נפצעו סמוך לקיבוץ גת שבדרום. בין ההרוגים: אישה בהיריון ושני ילדים בני 6 ו-4.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות גדולים של מד"א, משטרה ומסוקים של חיל האוויר הוזעקו לכביש 353, בין קריית גת לקיבוץ גלעון, בעקבות הדיווח על התאונה הקטלנית והחלו לחלץ את הפצועים, להעניק סיוע במקום ולפנות את הנפגעים לבתי החולים באזור.

הערכה: נהג המיניבוס פרץ את המחסום

מפרטים ראשונים של האירוע עולה כי המיניבוס שהסיע אברכים ממרכז הארץ פרץ את המחסום במהירות, נתקע על המסילה ונפגע מהרכבת עמוסת הנוסעים שעשתה דרכה מצפון לדרום. נהג הרכבת שהבחין בכלי הרכב ניסה לבלום - אך ללא הצלחה.

"זה נראה כמו זירת פיגוע", סיפרו עדי ראיה מזועזעים. "כולם התחילו לרוץ לעבר הפתחים", שיחזרה אביטל אברמזון, נוסעת ברכבת. "היו צעקות, רצו שמועות. כולם ניסו לברר מה קורה?"

תאונה קטלנית בדרום: דיווח מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות