מוביל טנקים נתקע - פקקי ענק בדרך לירושלים

דווקא ביום חמישי, בשיא החום, עשרות אלפי נהגים שהיו בדרכם לירושלים נאלצו לעמוד בפקק בעקבות מוביל טנקים שנתקע סמוך למחלף בן שמן. "אין טעם, פשוט ירדתי מהאוטו ואני מחכה שזה יסתיים", סיפר אחד הנהגים

תקועים בשיא החום: עשרות נהגים שנסעו לירושלים גילו לאכזבתם שמשך הנסיעה יהיה הרבה יותר ארוך משציפו לו. מוביל טנקים שנתקע בכביש מספר 1 גרם לחסימה מוחלטת של נתיב הנסיעה לכיוון ירושלים.

"המנוע של המוביל התפרק וגרם לנזילת שמן על הכביש", סיפר רב פקד שי גמליאל, מפקד משטרת התנועה הארצית ירושלים. "לכן המובילים נאלצו להביא גרר אחר ולהעביר את הטנק לנגרר השני".

כתוצאה מההחלפה הוחלט לחסום את הכביש כולו למספר דקות, שיצרו עומס גדול לכלי הרכב שהגיעו מכיוון תל אביב. "הם נדרשו להעביר את העגלה עם הטנק עליה למוביל השני, אך החשש היה שהשמן שנזל על הכביש בקטע של הירידות יסכן את הנהגים האחרים, לכן חסמו את התנועה במרחק מהמובילים, ורק אז הורידו את הטנק כדי להעלו אותו על המוביל השני".

"בגלל העומס - הפקק נמשך עד שער הגיא"

כעבור מספר דקות ההחלפה בוצעה בהצלחה והדרך נפתחה לתנועה, אלא שאז אירעה תקלה באחד האוטובוסים. ככל הנראה החום הרב השפיע על התחממות המנוע, והאוטובוס נעמד וחסם את אחד הנתיבים.

"ירדתי מהאוטו ואני מחכה שהפקק יסתיים. אמנם הוא התחיל באזור מחלף חמד אבל הוא נמשך עד לשער הגיא", אמר אחד הנהגים המאוכזבים לחדשות 2 באינטרנט. "אין טעם לנסוע כשהכל תקוע - אז נחכה שייגמר".

במשטרה ממליצים לנהגים להימנע מלהגיע לכביש מספר אחד לכיוון ירושלים ולנסוע דרך כביש 443 או דרך בית שמש על מנת למנוע עומס נוסף.