העבודה השנייה של הבכירה בביטוח לאומי

תיעוד שעשוי להביך את המוסד לביטוח לאומי: אחת הבכירות במוסד, סמנכ"לית משאבי אנוש, תועדה במשך זמן רב עובדת לכאורה בעבודה נוספת. זו האישה שאמורה לשמור על כללי השירות הציבורי ומעמידה לדין עובדים שסרחו ועושים דברים דומים

את התמונות הללו לא צילמו חוקרי המוסד לביטוח לאומי המורגלים לבלוש אחר אזרחים. אולי כי התמונות הללו מתעדות תיעוד מביך משהו, את אחת הדמויות הבכירות במוסד לביטוח לאומי, עובדת לכאורה בעבודה צדדית ללא קבלת היתר, במה שנראה כמו ניהול רשת חדרי כושר לנשים.

בתמונות סמנכ"לית משאבי אנוש בביטוח הלאומי, מרים זרצקי, מי שאחראית על אלפי עובדים באחד הגופים הכלכליים הגדולים והחשובים במדינה, מוצאת זמן, לדוגמה, לנהל שיחה ארוכה עם ספק ציוד לחדרי כושר.

כמי שאחראית גם על משמעת במוסד לביטוח לאומי, זרצקי אמורה לדעת על האיסור שחל על עובדי המוסד לעבוד בעבודה נוספת או לעסוק בעסק למטרת רווח, ללא קבלת היתר, גם כשמדובר בעבודה לאחר שעות העבודה וביום שישי, וגם אם היא איננה מקבלת שכר.

מנהלת אחד מחדרי הכושר: "היא הבוסית"

בתיעוד שהגיע לידינו נראית סמנכ"לית המוסד לביטוח לאומי מגיעה בימי שישי, בשלוש הזדמנויות שונות, אל שני חדרי כושר - באשקלון ובאשדוד. פעם אחת ניהלה שיחה עם ספקים, ובתיעוד היא נראית פורקת ציוד המיועד לחדר הכושר מתוך הרכב שהעמיד לרשותה המוסד לביטוח לאומי.

עוזרת לה מנהלת חדר הכושר, וכך היא מתארת את תפקידה של הסמנכ"לית זרצקי, ברשת חדרי הכושר: "היא הזכיינית של הרשת. לפעמים היא מגיעה בימי שישי, לפעמים באמצע שבוע. תלוי. אני המנהלת של המקום והיא הבוסית. מה שקשור לכסף זו היא".

לפני שנתיים ביקשה זרצקי אישור לעבודה נוספת

מהמוסד לביטוח לאומי נמסר בתגובה לכתבה כי "הגברת זרצקי מבקרת לעיתים בימי שישי במכוני הכושר של קרובי משפחתה. זו אינה עבודה אלא מתן סיוע משפחתי ללא שכר או תמורה כלשהי, לכן היא לא ראתה צורך לבקש היתר ממקום העבודה. מנכ"לית הביטוח הלאומי הודיעה כי הדברים ייבדקו על ידי הגורמים המוסמכים".

אבל בדיקת חדשות 2 מעלה תמונה אחרת -לפני שנתיים פנתה זרצקי ליועץ המשפטי של הביטוח הלאומי בבקשה לעבוד בעבודה נוספת, בניהול חדרי כושר. תשובתו של היועץ הייתה שלילית.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק