איפה נמצא המקום המאושר בעולם?

מצב ביטחוני רעוע? מחירי נדל"ן גבוהים? למרות הכל, מתברר שישראל היא אחד המקומות הכי מאושרים בעולם. מגזין "פורבס" מדרג את ישראל כמדינה השמינית הכי מאושרת, אפילו יותר מארצות הברית ומבריטניה

מתברר שבכל זאת יש לנו ארץ מאשרת (חדשות 2)

ארץ מאושרת: במחקר שנערך על ידי מכון "גאלופ" עולה כי ישראל מדורגת במקום השמיני במדד המדינות הכי מאושרות בעולם, כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות, שמצטט את המגזין "פורבס". בסקר השתתפו אלפי מרואיינים מ-155 מדינות שהעריכו את מידת שביעות רצונם מחייהם במדרג בין 1 ל-10.

בין השאלות עליהן היו צריכים לענות הנשאלים: האם חשתם שנחתם מספיק אתמול? האם זכיתם במספיק כבוד? האם סבלתם מכאבים? האם חשתם גירוי אינטלקטואלי? על פי התוצאות חולקו הנשאלים לשלוש קבוצות: "משגשגים", "נאבקים" ו"סובלים".

מהתוצאות עולה כי 62% מתושבי ישראל הם "משגשגים", מה שהקנה לנו את המקום השמינית בדירוג. מנגד, רק 3% מוגדרים כ"סובלים". את המקום השמיני חולקת ישראל במשותף עם אוסטרליה, קנדה ושוויץ, אך לעומת זאת הצליחה לעקוף מדינות כמו ארה"ב ובריטניה, מדינות שהרבה ישראלים מצהירים, לפחות על הנייר, שהיו שואפים להגר אליהן.

ומי המדינות המאושרות ביותר בעולם? את המקום הראשון בדירוג כבשה דנמרק, כשפינלנד, שוודיה והולנד מיד אחריה. במקום האחרון נמצאת טוגו, בה מרבית האזרחים הוגדרו כ"סובלים". גם הרשות הפלסטינים הגיעה למקום נמוך מאוד ברשימה, 96. ואם חשבתם שהמחקר הנוכחי מראה שכסף לא קונה אושר - כנראה שלא כך במקרה הזה. המחקר הנוכחי מצא קשר מובהק בין עושרה של המדינה לאושר האישי של אזרחיה.