צפו: ירושלים חוגגת במצעד הגאווה

שנה לאחר הפיגוע נגד הקהילה ההומו-לסבית בישראל, ציינה אתמול ירושלים את מצעד הגאווה השנתי עם אלפי חוגגים וצועדים ברחובות העיר שהניפו את דגלי הגאווה. "הם מייצגים בעיני לגיטימיות למעשים פסולים", הכריז היום סגן ראש העיר יצחק פינדרוס. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את המצעד בשידור חי

צועדים בגאווה: אלפי צועדים מהקהילה ההומו-לסבית, הביסקסואלים, הטרנסג'נדרים ותומכים נוספים - הציפו אתמול משעות אחר הצהריים את רחובות ירושלים במצעד הגאווה השנתי. אלפי הצועדים נופפו בדגלי הגאווה וצעדו עד הכנסת. את המצעד ואת העצרת שלאחריה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

במסגרת המצעד, שנערך שנה לאחר הפיגוע נגד הקהילה ההומו-לסבית במועדון הבר-נוער בתל אביב שבו נרצחו שני צעירים ונפצעו עשרות, קראו הצועדים: "די להסתה ולאפליה, רוצים שוויון וסובלנות".

"ההסתה התמידית נגד הקהילה הלהט"בית - החל מהשימוש במילים 'הומו' או 'קוקסינל' כקללות בבתי הספר ועד פנייה של ח"כים לביטול כנס שעוסק בקהילה במסגרת ועדה של הכנסת - יוצרת את האווירה האלימה שמהווה מצע לפעולתם של יחידים וקבוצות", אמרו אתמול בבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים.

במקביל צעד בעיר גם מצעד מחאה של הציבור החרדי בכיכר השבת נגד "התועבה". 1,500 שוטרים איבטחו את הצועדים מחשש לאירועים אלימים ועימותים בן הצדדים.

"הם מייצגים בעיני לגיטימיות למעשים פסולים", הכריז אתמול סגן ראש העיר יצחק פינדרוס והביע אכזבה מההחלטה לאפשר למשתתפים לצעוד בשכונות מסוימות, בהן יש ריכוזי חרדים, ברחבי הבירה. "תעזבו אותנו לנפשנו", הוא ביקש. "אנחנו לא הפרענו לכם בתל אביב".