סגן ראש עיריית ירושלים מזהיר: ההומואים מסכנים את קיומנו בארץ

מצעד הגאווה בירושלים גורר, כצפוי, תגובות חריפות מצד הציבור החרדי. "הם מסכנים את קיומנו במדינה הזו", סבור סגן ראש העיר וקורא לציבור ההומו-לסבי לקבל טיפול רפואי. בשל המצעד ייחסמו לתנועה רחובות בירושלים

שנה לאחר הפיגוע נגד הקהילה ההומו-לסבית במועדון הבר-נוער בתל אביב, שבו נרצחו שני צעירים ונפצעו עשרות, לוקחים אלפי משתתפים חלק במצעד הגאווה בירושלים. באירוע שיסתיים הערב מול משכן הכנסת ידרשו הצועדים: די להסתה ולאפליה, רוצים שוויון וסובלנות.

"ההסתה התמידית נגד הקהילה הלהטב"קית - החל מהשימוש במילים "הומו" או "קוקסינל" כקללות בבתי הספר ועד פנייה של ח"כים לביטול כנס שעוסק בקהילה במסגרת ועדה של הכנסת - יוצרת את האווירה האלימה שמהווה מצע לפעולתם של יחידים וקבוצות", אומרים בבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים.

בשל האירוע ייחסמו לסירוגין הרחובות אגרון, רמב"ן, רופין וקפלן מהשעה 16:30 ועד לשעה 20:00. במקביל יתקיים מצעד מחאה של הציבור החרדי בכיכר השבת נגד "התועבה". 1,500 שוטרים יאבטחו את האירועים מחשש לאירועים אלימים ועימותים בן הצדדים.

"הם מייצגים בעיני לגיטימיות למעשים פסולים", מכריז סגן ראש העיר יצחק פינדרוס ומביע אכזבה מההחלטה לאפשר למשתתפים לצעוד בשכונות מסוימות, בהן יש ריכוזי חרדים, ברחבי הבירה. "תעזבו אותנו לנפשנו", הוא מבקש. "אנחנו לא הפרענו לכם בתל אביב".

לדברי סגן ראש העיר, מדובר בתופעה פסולה וקורא לציבור ההומו-לסבי ללכת לרופא. "הם צריכים טיפול", הוא סבור ואף מזהיר: "הם מסכנים את הקיום שלנו בארץ הזו".

בהכנת הכתבה השתתפו יוסי זילברמן, דפנה ליאל ודני דויטש