תיעוד נדיר: עב"מ בשמי ישראל לפני 40 שנה

גנזך המדינה העלה לרשת לפני כחודש וחצי סרטון המתעד לכאורה עב"מ בשמי ישראל - ומאז עשרות אלפי גולשים כבר צפו בו. בגנזך המדינה אומרים כי הסרטון צולם ב-1970, אולם איש לא לוקח אחריות. "כמו שיש סרט על בן-גוריון בוושינגטון, יש סרטון על עב"מ", אומרים בגנזך המדינה, "אנחנו מתייחסים לכל סרטון באותה הרצינות"

כבר למעלה מחודש מופיע באתר יו-טיוב סרטון שהועלה מטעם גנזך המדינה, המתעד לכאורה עב"מ בשמי ישראל, שצולם ב-16 במאי 1970. כמעט 150 אלף גולשים כבר צפו בו, אבל אף אחד עד כה לא מוכן לקחת אחריות על הצילומים. מי צילם את התמונות ומה הוא באמת ראה?

בהסבר שניתן לסרטון על ידי גנזך המדינה בדף בו הוא מופיע ביו-טיוב נכתב כי מדובר ב"נקודת אור בלילה", וכי "מקור הצילום והצלם אינם ידועים". מבירור שנערך מול גנזך המדינה - לא בטוח שההסבר יהיה מפורט יותר.

העלינו את זה לרשת כי רצינו לעניין את הציבור", אמרו בגנזך המדינה לעיתון "מעריב". "כמו שיש סרט על בן-גוריון נוסע לוושינגטון, יש גם סרטון על עב"מ. אנחנו מתייחסים לכל סרטון באותה הרצינות".

התשובות לתעלומה עדיין לא ברורות, וגם צלם התמונות לא נמצא. בעקבות החשיפה העצומה של הסרטון לאחר העלאתו לרשת, מספרים בגנזך המדינה כי כבר אדם אחד הספיק לפנות ולטעון כי הוא זה שצילם את התמונות, אולם טענתו לא הוכחה. מגנזך המדינה נמסר כי עדיין מחפשים מידע נוסף שיוביל לזיהוי הצלם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק