בני משפחות ההרוגים נפרדים: "נתגעגע כל החיים"

בתנאי מזג אוויר קשים וכמעט בלתי אפשריים, איתרו צוותי החילוץ את גופות 6 חיילי צה"ל שהוגדרו נעדרים מאז אתמול בהתרסקות המסוק הצה"לי ברומניה. בצל הציפייה לחדשות טובות שלא התממשו, סיפרו במהלך היום בני משפחות ההרוגים לכתבי חדשות 2 על יקיריהם שנהרגו באסון

יממה לאחר ההודעה על התרסקות המסוק ועליו שישה חיילי צה"ל ומשקיף רומני, הגיעה אחר הצהריים הבשורה המרה על מציאת הגופות, שגילתה כי איש מהם לא ניצל.

שמות ההרוגים בהתרסקות המסוק הם:
 
סגן אלוף (במיל') אבנר גולדמן, בן 48, ממודיעין
סגן אלוף דניאל שיפנבאור, בן 43, ממושב קדרון
רב סרן יהל קשת, בן 33, מחצרים
רב סרן ליאור שי, בן 28, מתל נוף
סגן ניר לקריף, בן 25, מתל נוף
רב סמל אורן כהן, בן 24, מרחובות

"הודענו על כך למשפחות", אישר אחר הצהריים דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו. "לאחר שיהיה זיהוי ודאי של הגופות נתחיל בהליכים של חזרה הביתה. יש שבע גופות במצב של מוות ודאי. כל מידע אנחנו מוסרים למשפחות".

"אבנר סימס אתמול: ד"ש ונשיקות לכולם"

כשברקע מגיעים חברים וקרובים רבים לחזק ולעודד - סיפרו במהלך היום בני המשפחות לכתבי חדשות 2 על היקרים להם. למרות התקווה לנס, רובם הבינו כבר מההודעה על ההתרסקות כי אפסו הסיכויים למצוא ניצולים באסון.

בכניסה לבית משפחת גולדמן במודיעין עדיין מתנוסס שלט הברכה שתלו בני המשפחה לאב, סא"ל אבנר. "לאבא שלנו, מזל טוב ליום הולדתך ה-48", נכתב, "באהבה מכולנו". לגולדמן ארבעה ילדים - שלושה בנים ובת אחת. הגדול בין 22, הקטנה רק בת 13.

"אין גברים כאלה. אני לא יכולה לדבר עליו עדיין בזמן עבר. אדם עדין מכל הבחינות", סיפרה בכאב אשתו, אורית, לחדשות 2 באינטרנט. "מעטים האנשים שממשיכים לשרת בגיל 48, הוא נורא אהב את זה. מאז שעשה קורס טיס, זו הייתה השליחות שלו".

על הרגע בו קיבלה את הבשורה על ההתרסקות אמרה אורית כי "אי אפשר להסביר מה עובר בראש ברגע הזה. אנחנו יחד 25 שנה וזה כאב בלתי נסבל". אשתו של סא"ל גולדמן סיפרה על כך שמספר פעמים היה אבנר עד לתאונות אוויריות בסביבתו או בקרבה אליו.

"נתגעגע אליו כל החיים"

עם בעלה תקשרה לאחרונה רק אתמול בבוקר. הוא שלח הודעת SMS, אותה חתם ב"נשיקות ודרישת שלום לכולם". "בהודעה חזרה הזכרתי לו שט"ו באב היום ועד כמה אני אוהבת אותו".

סא"ל אבנר גולדמן הוא מהנדס בהכשרתו, בעל תואר שני במנהל עסקים, ובשנים האחרונות למד לתואר נוסף, "כדי להרחיב את הדעת". אשתו מספרת עליו, "הכי חכם בעולם, הבעל הכי טוב שיכולתי למצוא". על השיחה הקשה מכל, עם הילדים, סיפרה: "אמרתי להם שזה קרה ברגע אחד, שהוא חייך עד הרגע האחרון. אנחנו נתגעגע אליו כל החיים, קיבלנו משהו כל כך טוב. על זה אנחנו צריכים להודות".

"יהל היה מלח הארץ האמיתי"

יהל קשת מתגורר בחצרים שבנגב. אביו דב קשת שוחח עם חדשות 2 מוקדם יותר הבוקר, וסיפר על בנו ועל התחושות שעטפו אותו מאז נודע לו כי בנו נעדר.

"אתמול בשעות הערב הגיעו לביתנו שבמושב שרונה ארבעה לובשי מדים, הבנתי מיד שבני נהרג בתאונת אימונים ברומניה". קשת סיפר כי נציגי צה"ל סיפרו לו כי יהל שהה על מסוק שהתרסק, וכרגע הוא נחשב בחזקת נעדר. "הגיעו אנשים מהטייסת שלו לתמוך בנו", אמר, "אנחנו ידענו שהוא היה ברומניה ושוחחנו איתו לאחרונה ביום שבת האחרון".

בתפקידו האחרון שימש יהל בתפקיד בכיר בבית הספר לטיסה, ובקרוב היה אמור להתמנות לתפקיד פיקודי באחת מהטייסות חיל האוויר. "יהל היה מקדם הרבה מאוד פעילויות חינוכיות, גם בצבא וגם לפני כן", ציין אביו דב, "אומרים מלח הארץ - יהל היה מלח הארץ האמיתי, לאן שלא הלך צמח דשא ירוק".

יהל סיים לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון שבב"ש, כאשר גם שם דאג לקידום אוכלוסיות חלשות. "הוא קידם נושאי קליטת עולים, קיבל את פרס תמרי על פעילות למען הקהילה. אנחנו דאגנו ללוות אותו כל הזמן, עצוב לי שזה נקטע", סיכם אביו.

אשתו של ניר לקריף בחודש ה-4 להריונה

אשתו של ניר לקריף, בן 25, נמצאת בחודש הרביעי להריונה. אביו של הסרן, שמשרת כמכונאי מוטס בחיל האוויר, מתנדב ככונן בארגון "איחוד הצלה". דודו שמעון בן-דוד סיפר לאתר החדשות של חיפה, 0404, כי "המצב הזה קשה מאוד. אנחנו ממתינים לקבל פרטים. הבחור הזה הוא מלח הארץ. לאבא שלו היה אור בעיניים כשהוא היה מדבר עליו".

לרב-סרן ליאור שי, תינוק בן חמישה חודשים בלבד. החברים ובני המשפחה שהתכנסו אמש בבית המשפחה ניסו לנחם את אשתו, שזעקה: "איפה הוא? אני רוצה לדעת איפה הוא ולמה הוא הלך?". אביו של שי קיבל את הבשורה על כך שבנו נעדר ורק אחר כך יודעה על כך האם, שהתיישבה המומה על כיסא בפינת החדר.

סא"ל דניאל שיפנבאור היה מפקד טייסת במלחמת לבנון השנייה, בזמן שאחד ממסוקיו התרסק ובאסון נהרגו חמישה חיילי צה"ל. לפני שנה הוא עבר צנתור ורק לאחרונה חזר לטוס. הנסיעה לרומניה הייתה חשובה מאוד עבורו, משום שבקרוב צפוי היה לקבל דרגת אלוף משנה.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו ניר דבורי, יוסי זילברמן, עמית ולדמן, יואב אבן ואורן אהרוני

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד:

צה"ל מאשר: נמצאו גופות החללים

תמונות ראשונות מאזור ההתרסקות

אישתו של הנעדר בחודש הרביעי להריונה

צוות חילוץ הגיע: "המראות קשים"

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות