הפעוט שנפגע בפגע וברח בכרמיאל יצא מכלל סכנה

אפשר לנשום לרווחה: לא נשקפת יותר סכנה לחייו של שמעון מלכא בן ה-3 שנפגע אתמול בתאונת הפגע וברח בכרמיאל. "מצבו מוגדר כעת בינוני", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר בית החולים רמב"ם. הבוקר חקרה המשטרה צעיר בן 24 שרכבו נמצא דומה לתיאור הרכב שפגע בפעוט

מצבו של שמעון מלכא, הפעוט בן ה-3 מכרמיאל שנפצע אתמול קשה בתאונת הפגע וברח בעיר, השתפר והוא מוגדר כעת בינוני, כך נמסר מבית החולים רמב"ם בחיפה. "לא נשקפת יותר סכנה לחייו", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר בית החולים דוד רטנר.

"הוא מאושפז כרגע במחלקה לטיפול נמרץ ילדים", סיפר רטנר. "במהלך הלילה הוא עבר ניתוח במחלקה האורתופדית, אבל לאחר ההתאוששות ומאחר שהוא לא סובל מפגיעה באיברים הפנימיים, העברתי אותו משם", הוסיף רטנר. "כרגע הוא עדיין מוקדם בגלל הניתוח, ועוד טרם דיבר עם הסובבים והם ההורים, אבל זה רק עניין של זמן. אין לו בעיה לחזור להכרה ואנחנו נעשה את זה לאט לאט".

במקביל, עיכבה היום משטרת כרמיאל לחקירה גבר בן 24, תושב העיר, שרכבו נמצא דומה לתיאור הרכב שנמלט מזירת תאונת הפגע וברח אתמול בעיר. בתום חקירתו הוא שוחרר לביתו ללא שנעצר. במשטרה בדקו בסך הכל חמישה כלי רכב שהתאימו לתיאור.

"ילד קטן שכב על המדרכה כשהוא חבול"

אתמול התארח מלכא התארח עם הוריו בעיר, וכאשר חצה את כיכר הבאר נדרס על ידי רכב חולף שנמלט מהמקום. הוא פונה במצב קשה מאוד בעזרת מסור לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא סובל מפגיעות קשות בכל חלקי גופו. שמעון הוא נכדו של רב העיר כרמיאל, הרב אליהו מלכא.

דובר מרחב הצפון במשטרה סנ"צ יהודה ממן, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על הפעילות שנעשית במטרה לאתר את הרכב הדורס. "הצבנו מחסומים ביציאות מכרמיאל", סיפר סנ"צ ממן, "מה שהצלחנו לדלות מעדי ראייה לתאונה זאת העובדה שהרכב שדרס אותו הוא מסוג מאזדה 323, בצבע לבן".

אדי קחני, פראמדיק מד"א שהגיע לזירת האירוע, תיאר את המראות הקשים: "ילד קטן שכב על המדרכה כשהוא פגוע וחבול. מיד הבחנתי כי גם שתי רגליו שבורות, ובנוסף סבל מפגיעות קשות בראשו. מיד הרדמנו אותו והעברנו אותו במסוק לרמב"ם".