עצומה: לא לתת לאלוף האולימפי שדרס לייצג את ישראל

לפני שנתיים דרס למוות השחיין הנכה יצחק ממיסטבאליב שני אנשים ופצע אישה נוספת. אתמול קיבל ביהמ"ש את הסדר הטיעון בעניינו - והוא לא ייכנס למאסר מפני שהשב"ס לא ערוך לטפל ברמת נכות כמו של האלוף האולימפי. משפחות ההרוגים זועמות ומבקשות בעצומה חדשה שלא לאפשר לו לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב קיבל אתמול את הסדר הטיעון בעניינו של יצחק ממיסטבאליב, אלוף השחייה האולימפי הנכה שדרס לפני כשנתיים שני אנשים למוות ופצע אישה נוספת באורח קשה.

לפי ההסדר, ממיסטבאליב לא ייכלא, אלא רישיונו יישלל לצמיתות והוא ישלם פיצויים למשפחות ההרוגים. היום הפיצו בני המשפחות עצומה אינטרנטית בה הם מכנים את העונש "מגוחך" וקוראים לשרים לימור לבנת וישראל כץ שלא לאפשר לממיסטבאליב לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות.

"אנו אזרחי מדינת ישראל איננו מוכנים בשום אופן שאדם אשר הורשע בבית המשפט בנהיגה רשלנית ופושעת וגרם למותם של 2 בני אדם ולפציעתו האנושה של אדם שלישי, ייצג את מדינת ישראל ברחבי העולם", נכתב בעצומה עליה חתומות משפחתו של מרדכי חסידים ז"ל, משפחתה של אווה טייב ז"ל ומשפחת פרידמן.

"אסור שאדם כזה ימשיך לייצג את כולנו בעולם"

עוד נכתב כי "מאז התאונה הנוראית המשיך הדורס בחייו כרגיל, טס לתחרויות בחו"ל, ואף זכה במדליות ובהישגים, ובה בעת לא הופיע במרביתם ככולם של הדיונים בבית המשפט. לעומת הדורס, חיי המשפחות עמדו דום וליבם שותת דם מאז. האם יתכן שבמדינת ישראל אדם שנאשם והודה גרם מוות ברשלנות ובנהיגה בפזיזות ורשלנות יכול לייצג את המדינה? האם נתייחס לאדם כזה כגיבור לאומי?".

"למשפחות ההרוגים אין עניין במסע נקם בדורס והן מכבדות את פסיקת בית המשפט. כל שאנו רוצים הוא לפעול למען עשיית צדק בסיסי. אנו פונים אליכם בעצומה זו, מתוך אמונה בממשלת ישראל, ולמען מעורבות הדדית ולקיחת אחריות. אסור שאדם כזה ימשיך לייצג את כולנו בעולם!!!!!!!! עזרו לנו למען כולנו ולמניעת תאונות הדרכים והקטל בכבישים ולהרתעת נהגים רשלניים אשר הפכו למכת מדינה!!!!", מסוכמת העצומה.

באתר העצומה נכתב כי היעד הוא 10,000 חתימות - ועד כה נאספו 3,489 חתימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק