ירידה דרמטית במספר הנוסעים לטורקיה

החרם על טורקיה בעקבות אירועי המשט: בחודש יוני השנה חלה ירידה של 44.81 אחוזים במספר הנוסעים לטורקיה, וזאת בהשוואה לאותו החודש בשנה שעברה. כעת מדורגת טורקיה רק במקום ה-9 ברשימת היעדים המועדפים על היוצאים בישראל. רק לפני שבועיים פורסם כי התיירות בטורקיה נקלעה לקשיים לאחר תחילת החרם של הישראלים

החרם הצליח? מנתוני רשות שדות התעופה שמתפרסמים היום עולה כי כמות הנוסעים מישראל לטורקיה ירדה בקרוב ל-50 אחוזים. מדובר בנתונים של חודש יוני לעומת החודש הזהה בשנה שעברה. עם זאת, יש לזכור כי חלק מהירידה נובע מכך שהחברות הישראליות ביטלו באופן מוחלט את הטיסות למדינה.

על פי הנתונים, טסו לאיסטנבול כ-42,800 נוסעים בחודש יוני האחרון בחברות התעופה הטורקיות. מדובר בירידה של 44.81 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה, אז עמדה כמות הנוסעים לטורקיה על 77,554. כעת נמצאת טורקיה רק במקום התשיעי ברשימת היעדים המועדפים על היוצאים מישראל.

בעקבות החרם: הפסדי ענק לתיירות הטורקית

רק לפני שבועיים פורסם כי תעשיית התיירות הטורקית ניזוקה קשות מהמתחים האחרונים בין טורקיה לישראל, מאז המשט הידוע לשמצה לעזה. הכלכלה הטורקית הפסידה לפחות 400 מיליון דולרים בעקבות ביטול חופשות של תיירים ישראלים במדינה - כך לפי סוכנויות התיירות במדינה.

את הידיעה פרסם העיתון הטורקי הנפוץ "הורייט". לפי הדיווח, כ-50,000 ישראלים ביטלו את הזמנותיהם במלונות ובקלאבים השונים. מפעילי התיירות הטורקים כבר דורשים פיצוי מהממשלה על הפסדי העתק של קיץ 2010.

"לבנטין טור", חברת תיירות טורקית מצליחה, פרסמה כי היא סובלת מהפסדים של כ-3 מיליון וחצי לירות טורקיות, כ-8.4 מיליון שקלים, בעקבות ביטולי הישראלים. החברה, כך לפי הדיווח, עובדת בעיקר עם תיירים ישראלים כבר 15 שנה.

"אין אף ישראלי בבודרום ומרמריס"

"העסק המרכזי של החברה שלנו נותק", אמר ל"הורייט" בעלי החברה, לבנט גונר. "מי יחזיר לי את ה-3 מיליון וחצי לירות?". "לבנטין טור" הייתה אמורה להביא 17 אלף תיירים השנה מישראל לטורקיה, אך בינתיים לפי הנתונים רק 200 מהם הגיעו. החברה שילמה 1.1 מיליון דולרים למלונות מקומיים בעקבות הביטולים.

גונר, בעל החברה, הוסיף "תייר ישראלי מוציא כ-650 דולרים בממוצע. מספר התיירים שמוציאים כל כך הרבה כסף הוא מאוד נמוך. כמה סוכנויות תיירות כבר פשטו רגל בעקבות המצב".

גם חברת התיירות "ברונטס טראבל" הטורקית, החברה ששלטה בתיירות הישראלית לעיר בודרום, סובלת מהביטולים. בעליה של חברה נוספת, פאית' גונאי, אמר לעיתון כי הוא אינו רואה אף תייר ישראלי במלונות בבודרום ובמרמריס. מחירי החדרים במלונות יורדים בהתאם - חדר של 70 לירות טורקיות עולה כעת כ-40.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים על המשבר עם הטורקים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

ניסיון ראשון לחדש קשר עם טורקיה

ארדואן: "ישראל - כמו קוריאה הצפונית"

דיווח: טורקיה סגרה המרחב האווירי למטוסים מישראל

טיסת צה"ל לא הורשתה לעבור בשמי טורקיה

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל