צפו: הדרמה במג'דל שמס - מול המצלמות

דקות של אימה עברו אמש על כוחות הביטחון שזרמו לביתו של אחד מתושבי מג'דל שמס ברמת הגולן, החשוד בעבירות על ביטחון המדינה. המון זועם הקיף את הבית, מכלה את זעמו בניידות המשטרה - והכל מול המצלמות. צפו בתיעוד מהכפר

רגעי האימה במג'דל שמס - שלב אחר שלב: 13 שוטרים ואנשי שב"כ מצאו עצמם אמש כלואים בתוך בית בכפר הדרוזי מג'דל שמס שברמת הגולן. ההמון הקיף את הבית במשך שלוש שעות ואיים לפגוע בהם. זאת, בעקבות חיפוש שנערך בביתו של פדא שאער, החשוד בעבירה על ביטחון המדינה. רגעי הדרמה תועדו במצלמות - שלב אחר שלב.

תושבי הכפר כלל לא היו מודעים למעצר שהתרחש שעות קודם לכן, ומה שהצית את האש לטענתם היה עריכת החיפוש בבית מבלי שנכח בו אב המשפחה. "לא נתנו לנו להיכנס בגלל ששהתה שם אישה לבדה", אמר תושב הכפר.

ההמון כילה זעמו בניידת המשטרה

השמועה על הגעתם של השוטרים נפוצה בתוך דקות, והחל מאותו הרגע החלו אלפים מבני הכפר לזרום לכיוון הבית ולכתר אותו. עימות התפתח בין השוטרים הלכודים לתושבים, וההמון החל לכלות את זעמו על ניידת המשטרה שחנתה בסמוך לבית. רבים מהתושבים יידו אבנים לעבר הניידת והפכו אותה.

בתגובה, החלו לזרום למקום כוחות גדולים של משטרה, שב"כ וימ"מ, כשבמקביל הגיעו למקום נכבדי העדה הדרוזית כדי להרגיע את הרוחות. רק כעבור חמש שעות מורטות עצבים מחולצים השוטרים - ובשטח - עשרה פצועים, בהם גם שוטרת.

הותר לפרסום: ההתפרעות - בגלל חשד לעבירה ביטחונית

היום הותר לפרסום כי ההתפרעות ההמונית אתמול במג'דל שמס מקורה בפעילות של חוקרי השב"כ והיאחב"ל סביב מעצרו של תושב הכפר, פדא שאער, החשוד בעבירות של בטחון המדינה. היום הוארך מעצרו של שאער בשמונה ימים.

חקירת היאחב"ל מתנהלת בשיתוף פעולה עם השב"כ, ומאז מעצרו - לא עורך דינו ולא משפחתו זכו לראות אותו או לשמוע את גרסתו. חשדות חמורים מאוד מיוחסים לפדא, ועורך דינו אמר היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הוא מקווה להיפגש עם מרשו בימים הקרובים. אביו של החשוד וכך גם אנשי הכפר בצפון קיבלו בהפתעה גמורה את דבר מעצרו וכן את החשד המיוחס לו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק