סוף טוב למטפלת שהצילה את מוישי

סנדרה שמואל שהצילה את בנם בן ה-3 של גבי ורבקי הולצברג ז"ל בממתקפת הטרור במומביי, תקבל אזרחות ישראלית בהליך מיוחד משר הפנים אלי ישי. עד כה שהתה המטפלת בארץ מכוח אשרת עבודה זמנית. השר ישי אישר את בקשתה לקבלת אזרחות ואמר כי "זה הדבר הנכון שיש לעשות עבור מי שסיכנה את חייה למען הצלתו של מוישי"

המטפלת ההודית שהצילה את מוישי הקטן בזמן התקפת הטרור על בית חב"ד במומבי תקבל אזרחות ישראלית, כך קבע הערב שר הפנים אלי ישי שאישר בהליך מיוחד את הפיכתה של סנדרה לתושבת קבע.

סנדרה סמואל הייתה זו שהבריחה את  מוישי הקטן - בנם של גבי ורבקי הולצברג ז"ל, שליחי חב"ד להודו שנרצחו במתקפת הפיגועים במומבי, אל מחוץ לתופת. מאז שהצילה אותו הייתה סנדרה הרבה יותר ממטפלת, היא זו שהייתה לצידו בזמן התאקלמותו בארץ וטיפלה בו יחד עם סבו וסבתו.

השר ישי: צעד מתבקש עבוד מי שהצילה חיים

סנדרה שהתה בארץ באשרת עבודה זמנית ומוגבלת. היום העניק לה שר הפנים אלי ישי מעמד קבוע בישראל. במסגרת הליך מדורג תקבל סנדרה בעוד מספר חודשים אזרחות קבועה בישראל.

השר ישי נוטה להתנגד למהלכים אלו בימים כתיקונם, אולם הסביר את המהלך בכך שמדובר בצעד מתבקש עבור מי שסיכנה את חייה כדי להציל את חייו של מוישי.

מוישה הקטן כבר בן ארבע, וסבו וסבתו מקפידים לגדל אותו הרחק מאור המצלמות. "הוא עדיין חש את הדברים ואת הכאב", סיפר סבו של מוישה, הרב שמעון רוזנברג, באירוע של חסידות חב"ד שהתקיים לפני מספר חודשים. "מידי פעם הוא שואל על ההורים, בפרט כשמגיעים לשבתות וחגים", הוסיף הסב.