מקורבים למשפחת שליט: "בלי התקדמות לא ייפגשו את רה"מ"

במאהל משפחת שליט ליד מעונו בבירה. אך מקורבים למשפחה מספרים כי הם אינם מתכוונים לקיים פגישה עם רה"מ בכל מחיר: "הם לא צעדו כדי לשמוע את אותו הדבר"

מקורבים למשפחת שליט טוענים היום כי בני המשפחה לא ייפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בכל מחיר, זאת לאחר שהודיע נתניהו כי ייבקר אותם עם חזרתו ארצה.

"הם לא צעדו 200 קילומטר כדי לשמוע את אותו הדבר", אמר הבוקר לגלי צה"ל יואל מרשק, ממארגני צעדת המחאה. לדבריו, "המשפחה החליטה להיפרד מחיבוקי הדוב, ויצאה להתמודדות על גורלה של בנה".

אחרי 12 ימי צעדה, 240 ק"מ וקרוב ל-200 אלף צועדים, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ייפגוש את נועם, אביבה ויואל שליט. נתניהו חוזר מהחיבוק החם שקיבל מאובמה בארה"ב, למפגש הטעון עם אביבה שליט שהתחננה אמש כי יפסיק את הגהנום בו היא חיה כבר ארבע שנים.

"אל תתעלם מקריאתנו ואל תזלזל בערכינו, הם גוברים על המחיר הקשה שיש לשלם", קראה אביבה שליט אתמול לנתניהו. ראש הממשלה מתכוון להגיע למאהל המחאה מול מעונו בירושלים עוד לפני כניסת השבת כדי להספיק ולשוחח עימה. נתניהו לא ילון הלילה במעונו הרשמי בירושלים, אלא בביתו הפרטי בקיסריה.

בנוסף לפגישה שייתכן ותיערך היום באוהל המחאה, מתכוון ראש הממשלה להזמין את בני משפחת שליט לשיחה פורמאלית נוספת שתיערך בהמשך השבוע. על פי מקורבי נתניהו, בפגישה הוא צפוי לעדכן את המשפחה בצעדים האחרונים שנעשו בנושא שחרור גלעד.

 צפו בריאיון הבלעדי המלא של יונית לוי עם ברק אובמה

האם ביל קלינטון יסייע בתיווך?

נתניהו פנה לנשיא האמריקני לשעבר בבקשה שיסייע במאמצים לשחרור שליט. נתניהו מעוניין שקלינטון יהיה "שליח מיוחד" שיתערב במשא ומתן התקוע ויניע אותו. רצינות המהלך או הצלחתו עדיין אינם ברורים, כיוון שכלל לא בטוח שקלינטון יסכים לנסות לעמוד באתגר בו כשלו רבים לפניו.

נתניהו סבור שחמאס יסכים להיפגש עם קלינטון ואף להניע את המשא ומתן התקוע על ידי מחוות, כדי לשבור את המצור הבינלאומי מעליו. כוונת נתניהו היא שקלינטון ייפגש עם הנייה ואף יבקר את גלעד כדי לבחון את מצבו.

ישי: לא עשינו די למען גלעד

שר הפנים אלי ישי הצטרף אתמול לקילומטרים האחרונים בצעדת שליט. על אף העובדה שהיה חבר בממשלות האחרונות ומשתתף קבוע בפורום "השביעייה" - הביע ישי ביקורת על המאמצים לשחרור גלעד. "זה שגלעד עדיין לא חזר למשפחתו אומר שלא עשינו די", אמר ישי."אני מוכן להגיע לכל מקום בעולם ולדבר אפילו עם אנשי חמאס כדי לקצר את שביו של גלעד", הוסיף ישי.

ביחד איתו צעדו גם חברי מטה המאבק והבטיחו לחזק את משפחת שליט במאהל המחאה "לא נעזב את נועם ואביבה. נעשה משמרות ונהייה איתם יומם וליל", אמר יואל מהרשק מבכירי מטה המאבק. "נשב כאן עד שנשוב עם גלעד למצפה הילה", הוא הוסיף.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט