אביבה שליט לראש הממשלה: אל תתעלם

12 ימים אחרי שיצאה מביתה במצפה הילה, פנתה אביבה שליט לראש הממשלה והכריזה: "נגמרו התירוצים". אמו של החייל החטוף דרשה מנתניהו לא להתעלם מקריאות בני המשפחה: "אל תזלזל בערכינו". הצטרפו לשידור החי מהעצרת ההמונית בירושלים

בתום 12 ימים בדרכים ואחרי 1,474 לילות ארוכים ללא גלעד, פונה הערב אביבה שליט לראש הממשלה בנימין נתניהו וקוראת לו: "אל תפקיר את בני".

אמו של החייל החטוף הגיעה יחד עם יותר מ-15 אלף בני אדם נוספים לעצרת ההמונים בגן העצמאות בירושלים ולא חסכה במילים. "לפני 12 יום, בבוקרו של יום ראשון, יצאנו מביתנו במצפה הילה שבצפון, לכיוון ירושלים במסע הארוך והקשה על חייו של בננו גלעד. איתנו יצאו עשרות אלפי אזרחים שליוו אותנו, תמכו והביעו ברגליהם אמירה חזקה וברורה לראש הממשלה, בנימין נתניהו : לאחר ארבע שנים נגמרו התירוצים.

צפו בריאיון הבלעדי המלא של יונית לוי עם ברק אובמה

"מאות אלפי אזרחים, מכל שכבות האוכלוסייה, גברים, נשים, ילדים, נכים, נפגעי פעולות טרור, משפחות שכולות, מכל מקום ומקום בארץ , ליוו אותנו לירושלים לאורך למעלה מ-200 קילומטרים בחום כבד של חודש יולי, על כבישים לוהטים, ולמרות הרגליים הכואבות, הקשיים והכאבים כולנו חשנו את אותו הדבר: לגלעד קשה יותר.

"גלעד, בני, נמצא כבר במרתפי החמאס 1474 ימים ולילות ארוכים, קשים, חשוכים ומכאיבים והגיעה העת להגיד: די, מספיק. ארבע שנים של גיהנום הם יותר מדי.

"אדוני, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אני פונה אליך בקריאה ברורה: אל תפקיר את בני. פעל לשחרורו באומץ. "אני מאמינה כי יש לנו מדינה חזקה, ערכית ומוסרית ומאמינה כי הורים השולחים את ילדיהם לצבא, כפי ששלחתי את בני הבכור יואל, כפי ששלחתי את גלעד וכפי שאחותו הדס משרתת כיום בצבא, כורתים ברית בלתי כתובה עם המדינה, ברית המהווה בעיני יסוד מרכזי מיסודות קיומה של חברה בריאה, חברה מוסרית, חברה המגלה אומץ ציבורי ולא מאפשרת למנהיגיה להפקיר חייל חי. להפקיר את חיי בני גלעד.

אל תזלזל, אל תתעלם

"אדוני, ראש הממשלה, אל תתעלם מקריאתנו. אל תזלזל בערכינו. אלה הם ערכים שנכתבו בדם מלחמות ישראל, בדם חיילנו, בדם ילדינו והפכו לאבן דרך בחברה חזקה. ערכים המהווים תנאי בסיסי לעצם קיומנו כאן כחברה ישראלית. ערכים שגוברים על הדילמות, הקרעים, הכעסים והמחיר הקשה שעליו מדברים בימים אלה שיש לשלם עבור שחרורו של גלעד.

"במשך למעלה מארבע שנים חיכינו נועם, יואל, הדס ואני, משפחה לא גדולה ממצפה הילה, לשחרורו של גלעד. בזמן הזה שוחררו מאות אסירים ביטחוניים - מתוכם עשרות אסירי חמאס. בזמן הזה ויתרה ממשלת ישראל עוד ועוד על קלפי המיקוח להפעלת לחץ על החמאס. בזמן הזה לא נמצאה שום חלופה פרט לשחרור אסירים ומחבלים תמורת גלעד.

"אדוני ראש הממשלה, ארצנו וכל אנשיה היו שקועים בסכסוך, מתח ומאבק אלים במשך עשרות בשנים עם העם הפלסטיני. סכסוך זה אינו מתחיל עם גלעד שליט ואינו מסתיים בו. לא ניתן להפוך את בני גלעד לאדם יחיד שעליו תולים את סיכוני וסיכויי המאבק עם הפלשתינאים, לא ניתן להפוך את שאלת חייו לשאלה עליה יוכרע, כאילו, עתידה של המדינה. המדינה חזקה יותר, ואנחנו אזרחיה חזקים יותר, בזכות הערכים שלנו.

המאבק לא תם

"אנשי ביטחון בכירים וביניהם שר הביטחון אהוד ברק ואחרים אומרים בגלוי כי ניתן להתמודד עם הסיכון, ושחרורו של בני רק יחזק את אמון הלוחמים במדינה ובמנהיגיה שיפעלו להשיב לוחמים לביתם.

"אדוני, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אל תשבור את רוחנו ואמונתנו בברית ובאמונה של כל לוחם היוצא לקרב. המשך את דרכו של ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של מדינת ישראל, דוד בן גוריון, אשר תבע את המשפט המפורסם: 'תדע כל אם עברייה שמסרה את גורל בניה לידי המפקדים הראויים לכך'.

"אזרחים ותומכים יקרים, מאבקנו לא תם. דרכנו לא קלה. אנחנו יכולים להשפיע. ככל שנתאמץ, נתרחב ולא נוותר, ראש הממשלה לא יוכל להתעלם מאיתנו. העם אומר את דברו. בנימין נתניהו, אל תתעלם מאיתנו.

"אני מבטיחה לעצמי, למשפחתי ולכולנו, שלא נוותר על גלעד ולא נאפשר לכם לוותר עליו. אזרחים יקרים, ולא סתם בחרתי במילה אזרחים. צעדה זו היא צעדת האזרחים. אני רוצה להגיד לכם - בשמי ובשם נועם, הדס ויואל, - מעומק הלב, תודה. תודה על כך שהפכתם את משפחתי הקטנה למשפחה גדולה ורחבה. תודה על כך שאתם לא שוכחים את גלעד, ובעיקר תודה שאתם נותנים לנו את התקווה, את האמונה והכח. בזכותכם אנחנו לא לבד. אנחנו צריכים אתכם - ואתם באים לעזור.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט