הפגנת החרדים בי-ם: רוכב אופנוע נפצע קשה

יותר מ-200 חרדים התפרעו הלילה בירושלים, סמוך לכביש 1, במחאה על החפירות במתחם אנדרומדה ביפו. הם השליכו פח גדול לכביש ופגעו ברוכב אופנוע ונוסע נוסף שעברו במקום. רק בחודש שעבר הותקף כתב חדשות 2 בהפגנות החרדים ביפו

הפגנות החרדים נמשכות (חדשות 2)

רוכב אופנוע נפצע קשה הלילה בירושלים לאחר שהתנגש בפח "צפרדע" שדורדר לכביש על ידי מאות חרדים שהפגינו בעיר במחאה על העבודות המתבצעות במתחם אנדרומדה ביפו. אדם נוסף שהיה על האופנוע נפצע באורח בינוני עד קשה. השניים פונו לקבלת טיפול בבית החולים בעיר.

הפגנת החרדים הלילה סבבה סביב התנגדותם לעבודות והטענה כי יש במתחם קברים עתיקים בני אלפי שנים ולכן צריך לאסור את ביצוע החפירות במקום. בשלב מסוים התלהטו הרוחות והחרדים דרדרו את הפח לכביש. רוכב האופנוע שנסע בכביש לא הספיק לבלום - והתנגש בפח בחוזקה.

פרמדיקים שהגיעו למקום סיפרו כי החרדים היקשו על אנשי הצוות הרפואי להעניק לפצועים טיפול. כמו כן, יידו המפגינים אבנים על השוטרים וקראו קריאות בגנותם. בעקבות התאונה סגרה המשטרה את התנועה בקטע הכביש למספר שעות.

ביוני: כתב חדשות 2 הותקף

רק בחודש שעבר התעמתו יותר מ-2,000 חרדים עם כוחות המשטרה בשכונת אנדרומדה ביפו, בניסיון להפסיק את העבודות הארכיאולוגיות במקום. הם הביעו מחאה על המשך העבודות, בטענה כי מטרתן להזיז קברים עתיקים ממקומם.

המפגינים הגיעו, חלקם מאזור ירושלים, והמשיכו את מחאתם נגד המשך העבודות. הם שרפו דגלי ישראל, קראו קריאות "נאצים", השליכו אבנים, שרפו צמיגים, הבעירו פחים והתעמתו עם המשטרה. כוחות רבים של יס"מ ומג"ב, פעלו כדי להשתלט על המפגינים ובעימותים נפצעו כ-15 מפגינים וכן חמישה שוטרים באורח קל עד בינוני.

כתב חדשות 2 הותקף על ידי כמה מהמפגינים, אשר ניתקו את אמצעי השידור שלו ומנעו ממנו את המשך סיקור האירוע. על צוותי הטלוויזיה והצלמים הושלכו גם בקבוקי מים. כוחות רבים של משטרה הגיעו למקום ההפגנה ועצרו שלושה מפגינים שהתפרעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק