צפו: צעדת שליט בדרכה לירושלים

משפחתו של החייל החטוף, מלווה באלפי צועדים, עלתה הערב מלטרון לשער הגיא. לפני שסיימו לצעוד הערב, נרשמו עומסי תנועה כבדים בכביש מספר 1, שנפתח בינתיים לתנועה. מחר יגיעו הצועדים לבית ראש הממשלה בבירה

יממה בלבד נותרה לצעדת המחאה למען גלעד שליט, ואלפי הצועדים צפויים היום להתחיל את העלייה לירושלים - כשהיעד הסופי יהיה מחר, עם הגעתם לאוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בבירה.

הבוקר ה-11 של הצעדה החל היום בצעדה מכיוון תחנת הרכבת "פאתי מודיעין" לכיוון לטרון, שם נערך אירוע מיוחד באתר "יד לשריון", בו הושבע גלעד בתום מסלול הטירונות שעבר. 7,000 צועדים צעדו יחד עם המשפחה בשעות הבוקר. בטקס עצמו קרא שליט למי שעדיין לא הצטרף לצעדה: "המשיכו והצטרפו. יחד נטפס במעלה ההר, ואף אחד לא יוכל להתעלם מנחשול כזה של אזרחים הקוראים להשיב את גלעד הביתה".

בשעה 16:00 יצאו המשתתפים ממחלף לטרון והחלו ללכת לאורך כביש מספר 1. בעקבות הצעדה נרשמו עומסי תנועה כבדים בקטע שבין מחלף שורש לצומת לטרון - לשני הכיוונים. 

מחר: מגיעים לירושלים

מחר בשעות הבוקר תתארח משפחת שליט אצל ראשי המועצה האזורית אבו גוש, ובצהריים ייערך טקס ברחבת רון-טל במרכז בית שמש. מאוחר יותר תצא הצעדה מהבית האדום במוצא לכיוון ירושלים - גם כן על כביש מספר אחת.

בשעות אחר הצהריים תגיע הצעדה לגשר המיתרים, תעבור בבנייני האומה - ומשם לכיכר העצמאות וגן העצמאות. בשעה 19:45 צפוי להיערך טקס סיום הצעדה בירושלים, ואנשי המאבק הבטיחו גם היום: "נשוב הביתה רק עם גלעד".

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט