פיצוצים בטדי: הפעם זה רק תרגיל

כוחות הצלה, משטרה וכיבוי אש נטלו היום חלק בתרגיל רחב היקף המדמה אירוע רב נפגעים בירושלים, בשיאו של משחק כדורגל. סטודנטים בבית הספר לרפואה של הדסה עין כרם ניהלו את התרגיל. כך זה נראה

חניון איצטדיון טדי בירושלים הפך היום למספר שעות לזירת קרב של ממש: כונני איחוד הצלה, רופאים, חיילים ומתנדבים התרוצצו וטיפלו ב"פצועים", סירנות נשמעו ברקע, והכל - במסגרת תרגיל חירום שדימה אירוע רב-נפגעים.

התרגיל נערך במסגרת קורס טראומה לסטודנטים לרפואה שנמצאים בשנה השישית, בבית החולים האוניברסיטאי "הדסה עין כרם". האירוע דימה פיצוץ עז בגמר משחק כדורגל והתפזרות המונית של הקהל באצטדיון טדי. הסטודנטים עצמם מילאו בשטח את כל התפקידים: הם היו הפצועים, הרופאים, הבקרים והדוברים לתקשורת.

תרגיל דומה בשנה שעברה

במהלך התרגיל הורגשה תנועה ערה של ניידות אמבולנסים ומשטרה, ולקחו בו חלק גם כוחות איחוד הצלה, זק"ט, פיקוד העורף ומכבי האש. פרופסור אבי ריבקינד, מנהל המחלקה לכירורגיה כללית ויחידת הטראומה בבית החולים, פיקח על התרגיל.

גם בשנה שעברה נערך תרגיל דומה של הסטודנטים לרפואה. התרגיל דימה פיצוץ של מחבל מתאבד ביציאה מאצטדיון טדי, בדיוק בשעה שבה האוהדים מתנקזים ליציאה מהאיצטדיון לכיוון המכוניות והאוטובוסים. את הפצועים דימו חיילי צה"ל וחלק מהסטודנטים, ואת כוחות ההצלה דימו, כמובן, הסטודנטים עצמם.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק