הצעדה הגיעה לבית דגן: כביש 1 נפתח לתנועה

הבוקר נכנסה הצעדה למען שחרורו של גלעד שליט ליומה העשירי והצועדים החלו את דרכם מלב תל-אביב. כ-4000 צועדים יצאו ממחלף השלום, הגיעו לבית דגן, ומשם יתחברו לרמלה דרך כביש 1. בשעות אחר הצהריים יערך טקס במרכז רמלה שלאחריו תמשיך המשפחה לקיבוץ גבעת ברנר. איילון דרום ייחסם בין מחלף השלום למחלף שפירים

צעדת שליט נכנסה הבוקר ליומה העשירי וצפויה לגרום לעומסי תנועה נוספים באזור גוש דן. בשעות הבוקר התחדש המסע של בני המשפחה ועימם כ-4,000 צועדים שיצאו ממחלף השלום בת"א, בדרכם לקיבוץ גבעת ברנר - לשם יגיעו הערב.

בהתאם לימים האחרונים, במשטרה מתכוננים למספר רב של משתתפים ונערכים לחסימת צירים מרכזיים לפי התקדמות הצועדים. כאן בחדשות 2 נעדכן בשידור חי לאורך כל היום ממוקדי הצעדה על עומסים וחסימות כבישים לאורך המסלול.

"אני חושב שהבוקר הגיעו הכי הרבה אנשים עד היום ואלפי אנשים צועדים עכשיו לכיוון ירושלים", אמר שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק למען שליט. "אנחנו נפעמים אל מול העם הענק הזה שהולך וצועד עם המשפחה, ואנחנו מקווים שראש הממשלה יקשיב לעם, ויקבל את האומץ לקבל את ההחלטה הנכונה", הוסיף ליבמן.

מתל אביב לקיבוץ גבעת ברנר

על פי לוח הזמנים המתוכנן, הצועדים יצאו ב-07:30 מתל אביב, סמוך למרכז עזריאלי, בירידה לאיילון דרום, ומשם הגיעו המשתתפים לכיוון בית דגן דרך כביש 1.

איילון דרום ייחסם לתנועת רכבים בין מחלף השלום ועד מחלף שפירים מ-7:30 עד 10:30 עם התקדמות הצעדה. במשטרה ממליצים לנסוע בדרכים חלופיות.

ב-13:00 ייערך אירוע מיוחד בספרייה הציבורית בבית דגן, ושלוש שעות לאחר מכן תמשיך משפחת שליט בצעדה מצומת רמלה (כביש 44) עד מרכז העיר. ב-18:00 יתקיים טקס ב"גן הנשיא" הממוקם ברחוב הרצל 1123 ברמלה. ב-20:00 ייערך טקס נוסף בקיבוץ גבעת ברנר, שם תלון המשפחה. בין אלפי הצועדים שילוו מחר את משפחת שליט צפויים להיות גם השר מיכאל איתן, סגן שר החוץ דני אילון והשחקנית גילה אלמגור.

אביבה שליט: העם מחזק אותנו

במסגרת אירועי המחאה לרגל יום השנה הרביעי לנפילתו של החייל גלעד שליט בשבי, נערך אמש קונצרט מיוחד בפארק הלאומי אשכול בעוטף עזה, בניצוחו של זובין מהטה ובהשתתפותו של הזמר שלמה ארצי.

"כשגלעד יחזור, נשוב להיות אנונימיים", אמרה אביבה אמו של גלעד. "נחזור מהמסע הזה רק עם גלעד הביתה. אחרי ארבע שנים אנחנו נחושים והקהל אומר את דברו ברגליים ועוזר לנו. עם הנחישות שלנו נצליח להחזיר את גלעד".

"אי אפשר להתעלם מההמון הצועד איתנו", הוסיפה אביבה. "מדי יום במסע שלנו בירושלים אנחנו חוזרים ופונים לכל מי שצריך, לא חוסכים במילים ונמשיך עד שנשיג את מטרותנו. החום מעיק, זה לא קל - אבל לגלעד קשה יותר מאשר לנו". 

רוצים לקבל עדכונים על כבישים חסומים לאורך כל הצעדה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט